Latvijā 1m² saņem vidēji 3.3 kWh dienā. Vasarā daudz, ziemā maz. Saules paneļu efektivitāte ir apmēram 20%. Rēķiniet paši.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 12
Latvijā 1m² saņem vidēji 3.3 kWh dienā. Vasarā daudz, ziemā maz. Saules paneļu efektivitāte ir apmēram 20%. Rēķiniet paši.
@laacz Vācijā ir švakāk un viņiem 7.5% no visa elektrības patēriņa sedz saule! Te PDF https://www.ise.fraunhofer.de/en/publications/veroeffentlichungen-pdf-dateien-en/studien-und-konzeptpapiere/recent-facts-about-photovoltaics-in-germany.pdf
@konstruktors a ar jau parēķināt tco. Paneļi, instalācija, akumulators (optional, ja 'aizdod tīklam').
@konstruktors No telefona lasīt ir pagrūti, bet vai nav tā, ka Vācijā lielākā daļa individuālo saules paneļu ir siltā ūdens akumulācijai?
@laacz Iespējams, bet tie 7.5% (jeb 38.5 TWh) ir tieši no PV.
@konstruktors Jāpapēta, kā strādā elektrības atdošana tīklam.
@laacz Latvijā ļoti vienkārši. Man dzīvoklim ir atzinums no Sadales tīkla, ka iespējams pieslēgt mikroģeneratoru (~ EUR 50).
@konstruktors Dzīvoklim??
@laacz Jāiztiek ar to, kas ir :) Šis gan ir vairāk eksperiments. Te ir seni dati (no viena DIY 110Wp paneļa) http://log.kaspars.net/public/110wp-logs/totals.json
@konstruktors 4kWh ir cik €, ja atdod tīklam?;)
@laacz Mājsaimniecībām ir neto aprēķins līdz nullei -- viņi tev naudu neskaita. https://www.sadalestikls.lv/lat/klientiem/pieslegumi/mikrogeneratoru_pieslegums/neto_uzskaite_mikrogeneratoriem/
@konstruktors To es tā kā sapratu. Vairāk par ekonomisko pamatojumu biju domājis.