Te nu būs. ChatGPT to un ChatGPT šito. Saliku visu burtos, tos teikumos, tos rindkopās, to visu blogā kā ierakstu. https://laacz.lv/2023/02/09/chatgpt-izmainis-visu-un-neko
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 29
Te nu būs. ChatGPT to un ChatGPT šito. Saliku visu burtos, tos teikumos, tos rindkopās, to visu blogā kā ierakstu. https://laacz.lv/2023/02/09/chatgpt-izmainis-visu-un-neko
@laacz Ļoti labi esi piestrādājis, šis jālasa visiem, lai saprotam, kas tas ir un kas nav. Ja ir laiks, tad šeit deep learning pamatlicējs ļoti sakarīgi izstāsta par šo tēmu. https://www.podpage.com/big-technology-podcast/is-chatgpt-a-step-toward-human-level-ai-with-yann-lecun/
@jaavens Nēnu, es atvainojos, ko nozīmē piestrādājis? Viss process no redaktora atvēršanas līdz publicēšanai aizņēma 15min... Tur jau nav nekādas baisas izpētes vai analīzes. Tīri domu birums.
@ugisu Drawn by StableDiffusion22, Style text added.(txt2img) Full Prompt: https://dttw.xyz/1623735709730320384 AD: Sponsor This Account. See https://DrawTT.com
@laacz Es redzu pielietojumu tieši datorvadībā. Lielākā daļa cilvēku nemāk labi, piemēram, ekseli. Būtu super, ja tam ekselim varētu izstāstīt ko es gribu izdarīt un viņš to paveiktu. Citādi ar tām formulām tur ņemties...
@vilnisliepins Valodu modelis, diemžēl, tā nedarbojas.
@laacz Jā, tas jau skaidrs, es vairāk par to, kur AI parastam datora lietotājam varētu ļoti palīdzēt. Vispār datora un programmu vadīšanā. Pagaidām ar balsi var veikt tikai ļoti primitīvas lietas, ko ātrāk var ar peli un klaviatūru izdarīt.
@laacz @vilnisliepins Valodu modelis tieši tā arī darbojās. Eventuāli.
@laacz Nez, manuprāt, visu šo mākslīgo intelektu lielākā vērtība ir tieši tajā, ka tie spēj izvilkt sakarības milzīgos datu apjomos, ko neviena cilvēciska būtne nekad nespētu. Kaut kas tur tomēr ir un pielietojuma iespējas jau tagad ir gana plašas, nemaz nerunājot par nākotni.
@laacz Brīnišķīgi uzrakstīts. Salauzu krēslu.
@laacz Tagad mēs to čomu apsaukāsim par valodas modeli.
@laacz Remind me about this blog post in a year. :) atļaušos nepiekrist tēzei par mājas lapu botu pieprasījuma kritumu.
@janisz Tu esi ieinteresētā persona un neskaities :)
@janisz PS. Atgādinājuma uzlikts.
@laacz Lielisks kopsavilkums. Paldies!
@janisz @laacz @AtgadiniMan pēc gada
@laacz Kad prezentēja laptopu, visiem bija smieklīgi, jo “kurš gan to nēsās līdzi, tas taču ir absurds”. Ar visu to, ka GPT ir savas nepilnības, šķiet, ka esi tīri apgrābstījis virskārtu no pilnā potenciāla. Tu vari barot iekšā informāciju, likt viņam apiet noteikumus un barjeras, utt
@laacz @krizdabz Piekrītu, ka šodien ChatGPT un crypto nav daudz praktisku pielietojumu. Taču abi rada milzīgu inovāciju potenciālu. Nezinu vai tieši Microsoft Bing būs tas, kas mainīs pasauli, bet pēc 10 gadiem mēs daudzas lietas darīsim savādāk, tieši pateicoties šai pāragrai sajūsmai.
@martinsstals @krizdabz Crypto tas potenciāls kā nerealizējas, tā arī nerealizējas. ML būs big, protams. Tas jau tagad ir big.
@laacz @krizdabz Lai crypto varētu kļūt par finanšu sistēmas sastāvdaļu, ir jānotiek apjomīgām izmaiņām. Drīzumā EP būs jābalso par Markets in Crypto-Assets (MiCA) regulu, kas ir tikai pats sākums, lai veidotu juridisko ietvaru šīm tehnoloģijām. Tālākā nākotnē vēl ir Digital euro iniciatīva.
@martinsstals @krizdabz Ja inovācijas priekšnosacījums ir regulējums, tad tā īsti nav inovācija. Crypto ir bijuši 14 gadi, lai inovētu. Un par digitālo eiro - vēl nav pieņemts neviens lēmums par tehnoloģiju (vai tas ir blokchain vai kas cits).
@laacz @krizdabz Ir jomas, kur inovācijas bez regulējuma nevar plaši ieviest. Piemēram, digitāli parakstīt dokumentus varēja jau sen, taču bija nepieciešams likums, lai elektroniski parakstīts dokuments iegūtu juridisko spēku un tagad tas ir galvenais veids, kā personas apmainās ar dokumentiem.
@martinsstals @krizdabz Es tikai piebildīšu, ka elektroniskais paraksts nav inovācija. Tā ir parasta jau gadu desmitiem eksistējušas tehnoloģijas ieviešanās ikdienā un viss. Tā nav revolūcija. Tā ir tehnoloģiju adopcija. Crypto sola revolūciju un sazin ko vēl ne.
@martinsstals @krizdabz Pie kam, digitālajam parakstam ir tūlītējs ieguvums gan patērētājam, gan regulētājam. Kripto tāda nav.
@astrelita123 @laacz Tevis teiktajam varu tikai piebilst, ka ticamības datiem nodrošināšanai būtu forši, ja parādītu arī atsauci uz avotu.
@laacz @krizdabz Blokķēdes ideja jau arī sastāv no eksistējošām tehnoloģijām, tomēr tā ir inovācija, jo ir atrisināta double-spending problēma. Protams, ka šobrīd crypto tirgus ir piesātināts ar daudzām ašajām idejām, no kurām vairums ir nepraktiskas. Taču ir arī lietas,kas jau šodien nes labumu
@martinsstals @krizdabz Nenoliegšu. Mana tēze sākotnēji bija tā, ka kripto ir scam, bet tās pamatā esošās tehnoloģijas tādu revolucionāru pielietojumu ārpus Ponci shēmām nav atradušas. Man šķiet, ka tur piramīdu augšu nauda dzen izmisīgus pielietojuma meklējumus, kas aizvien nav vainagojies panākumiem.
@laacz Pajautāju ChatGPT nejaušu, bet specifisku jautājumu tikai vienā jomā. Vai ir kāds augsta līmeņa šaha mačs, kurā baltie neuztaisa rokādi. Iedeva atbildi. Pārbaudīju, tur 11. gājienā baltie iet 0-0-0. Kaut kas līdzīgs politiķiem šobrīd - galvenais raiti runāt.