@laacz tvītu arhīvs

Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.

Kaspars Foigts
@laacz uzrakstīja

Kā tev iet ar darbu (ja kvalificējies tādam, kurš var strādāt arī attālināti, protams)? Hibrīds, pilns darbs no mājām, visu laiku ofisā? Kāpēc? Kā sokas? Kādi izaicinājumi?

@laacz Attālināti kopš 2017. gada, kad šo izvēlējos dzīvesvietas (lauki) un bērnu dēļ. Ir gājis dažādi, šajā laika posmā bija arī divarpus gadi frīlancā, bet man man ir prieks, ka kovids šo jautājumu ir sakārtojis un vietu skaits, kur attālināts darbs ir pašsaprotams, ir krietni audzis.

@laacz Kā teicu vēl pirms kovida, tā turpinu teikt tagad - pats galvenais ir, lai šāda attālināta darba iespēja vispār būtu piedāvāta un tiktu respektēta. Un tas ir gājis labumā, par ko ļoti liels prieks. Pārējais jau pēc apstākļiem un situācijas, to ir daudz un dažādas.

@laacz Vispār kaut kā ik pa brīdim sagribas vairāk sociālizācijas un tā, bet man šķiet, ka es vairs nemāku, vai arī nekad neesmu mācējis tā baigi socializēties. Bet tā vnk braukt un sēdēt Rīgā pie kompja arī īsti negribas. Visu Rīgas dienu ar sapulcēm pagaidām neviens nepiedāvā. :D

@laacz Ofisā esmu 1-2 reizes nedēļā, pārējo no mājām. Pagaidām mājās traucē nepilnīgi iekārtotā darbavieta, bet tas ir pārejoši. Neredzu ieguvumu 2 stundas zaudēt ceļā. Uz darbu braucu pastrādāt ar tiem materiāliem ko nedrīkst nest uz mājām, un aiziet uz fiziskām sanāksmēm pie kādiem.

@laacz Pamatā mājās, kopš kovida sākuma. Forši, ka var ilgāk gulēt; var nepakāst laiku transportā, var nepakāst laiku tukšās pļāpās pie kafijas automāta. Neforši, ka mājās darba vieta nav un nekad nebūs ērta; ka ledusskapis rokas stiepiena attālumā, ar nelāgu iespaidu uz kautsvaru.

@laacz Strādāju pilnībā attālināti, nedzīvoju Rīgā, ir atsevišķa telpa kā mājas ofiss un mana radošā vieta. Esmu ļoti pieradusi, neko sliktu pat vairs nesaskatu, sākumā bija pagrūtāk, tagad nevaru iedomāties agro celšanos un pačkāšanos uz ofisu. Pietrūkst pusdienu piedāvājumi. 😄

@laacz Pārsvarā strādāju birojā, bet mēdzu strādāt arī mājās (piemēram, piesardzības nolūkā, ja esmu saaukstējies). Mājās pietrūkst atsevišķas telpas, bet pastrādāt varu. Birojs netālu. Patīk birojā – ir "citas tapetes", ir jau gatavs ēdiens, var komunicēt ar kolēģiem "dzīvajā". 🤓

@laacz Hibrīda modelis. Proporciju varu pats izvēlēties. Ja godīgi, tad Covid laikā strādāju tikai no ofisa, jo biju tur vienīgais. Tagad, kad visi nāk atpakaļ sāk kļūt pa trokšņainu un gribas mājās. Tur pretī draudzene ieekonomē vairāk kā 2h uz ceļu, kas ļauj pēc darba daudz ko iespēt

@laacz Šobrīd klātienē esmu 2 dienas, no mājām 3. Ļoti novērtēju,ka var no mājām. No mājām jūtos labāk, jo nav jāceļas ļoti agri (starpība ir 2h),nav nekur jāiet (īpaši laba sajūta, kad aiz loga gāž lietus, ir slidens utt), man mājās ir silts (darbā ir ļoti auksts). Savus darbus izdaru.

@laacz No otras puses - ja vajag kārtīgi iespringt, tad ar to daudz labāk iet no mājām. Es labāk to sabtransā pavadīto laiku tad pavadu strādājot, ja nu tuvojas deadlaini. Kā arī, pateicoties WFH, varu normāli paņemt vienu hobiju klāt (boksiņu) jo nav jāiespringst par transportu/laiku.

@laacz Attālināti, ļoti reti klātienē, lai gan ir iespēja nākt arī klātienē. Darbs sokas labāk (labāks aprīkojums, darbam nepieciešamās lietas utt.), laika ietaupījums pavisam jūtams. Vienīgi reāli sanāk strādāt vairāk. Vairāk attālināto sanāksmju, mazāk pļāpu un citu ierasto paužu.

@laacz Visu laiku mājas ofisā :) Nu jau >15 gadus. Sokas 50/50. Jācīnās ar paša slinkumu. Bet tā kā praktiski nekad neesmu strādājis "no 9 līdz 17" tīrā režīmā, tad man patīk max elastība darbalaikā. 2 minūtes līdz darbam un atpakaļ arī patīkamāk, nekā ikdienā nosist laiku ceļā.

@laacz Attālināti. Ofisā izdrukāt, parakstīt, iesniegt. Ļoti patīk. Tā 1h no rīta un 1h vakarā, kas tiktu pavadīta sēžot transportā, neiepriecinātu ne finansiāli, ne laikietilpīgi. Mājās vieglāk domāt bez nepārtraukta kolēģu fona (ar mani nesaistītu objektu/problēmu apspriešana).

@laacz Mājas, ofisā ik pa 6-10ned uz pāris dienām.(200km, 3h ar auto vai 6h ar sabiedrisko. Braucu biežāk nekā absolūti nepieciešams, jo man patīk, uzlabo garīgo, darba efektivitāti. Grūti tumšajā laikā. Ja nav sanāksmju, reizi nedēļā pirms saulrieta eju uz bibliotēku