BTW, līdz ar EURIBOR celšanos, hipo maksājums pieauga par 21%.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 70
BTW, līdz ar EURIBOR celšanos, hipo maksājums pieauga par 21%.
@laacz Jū, mans šodienas lielākais prieks.
@LusisToms Ja nebūtu cenu kāpuma pārējās dzīves izmaksu pozīcijās, īsti nespringtu.
Un turpinot. Mani šis jautājums ilgi moka. Ja jau EURIBOR celšana ir jaunu aizdevumu bremzēšanai un tas tiek darīts priekškrīzes/krīzes apstākļos, tad nedaudz stulbi, ka līdz ar krīzi, inflāciju un visu pārējo, ceļas aizņēmumu izmaksas arī esošajiem klientiem.
@laacz Jā, savā ziņā krīzes bremzēšanai tiek radīta krīze. Man arī nešķiet, ka šis ir tas brīdis, kurā visi arvien intensīvāk apsver iebraukšanu hipotēkā. Lai neteiktu, ka šis ir viens no sūdīgākajiem brīžiem to darīt.
@LusisToms Zinot pāris banku iekšpusi, es droši varu apgalvot, ka jaunu aizņemšanos tas nesamazina. Aizņēmēji aizvien stāv rindā. Vismaz tā bija pirms pāris mēnešiem.
@laacz Nākammēness man pārrēķins. Gan jau nokritīs. 😆
@laacz man pārrēķināja jūlijā, kad bija 0.6%, tas dikti nesapēja, pārrēķins februārī. kkad aprēķināju cik jāmaksā būtu, ja tagad pārrēķinātu, nepatika 😃 mēļo, ka ap 3% varētu grozīties kādu laiku. kad kredītu ņēmu, tad gan sliktākos scenārijus kalkulēju, morāli it kā gatavs esmu 😃
@laacz Man sanāk vairāk. Hipo ir samērā svaiga.
@laacz Jo mēs gribam visus cilvēkus ietekmēt vienādi, nevis tikai tos, kuriem nepaveicās, ka māju vajag tagad. Var celt likmes visiem mazāk, vai likmes tiem kuri ceļ tagad vairāk. Labāk celt visiem, bet mazāk. Ņemot kredītu jau rēķinās, ka likmes var kāpt.
@laacz T.i. zināšanas, ka arī sen ņemtajam kredītam var tikt celta likme, daļu cilvēku atrunā no kredītu ņemšanas (arī kamēr vēl likmes nav celtas). Ja likmes būtu nemainīgas, tad vairāk cilvēku jau būtu paņēmuši kredītus.
@laacz Jep, vēl viens ķirsītis uz tortes 😊😱
@LusisToms @laacz Algas palēksies un panāks inflāciju, bet bet neiztērētā skaidrā nauda vērtību vairs neatgūs.
@KaarlisKK Un varētu bez stresa atdot.
@laacz @LusisToms Palūdz lai nomaina uz fiksēto maksājumu.
@naktstaurins @LusisToms Nē, paldies.
@laacz Saprotu sāpi, bet mērķis taču ir kopējās pirktspējas samazināšana, tādā veidā samazinot inflāciju. Ietekmējot tikai topošos kredītu ņēmējus, tā inflācija diez ko nesamazināsies. Ietekmējot visus, cilvēki ir spiesti pārdomāt tēriņus.
@DanielaBaumane Nē, euribor palielināšanas mērķis ir inflācijas, ne pirktspējas samazināšana. Jau tā ir ļoti slikti un ir jāpārskata tēriņi.
@naktstaurins @laacz @LusisToms Cik sanāk fiksētā likme? Vai nesanāk tas pats,kas tagad ar euribor?
@patidache @naktstaurins @LusisToms Šeit ir fiksēts maksājums. Augot likmei, pagarinās atmaksas termiņš, paturot maksājumu fiksētā apmērā.
@DanielaBaumane Pardon, nevis nē, bet jā :D
@laacz @DanielaBaumane Turcija kredītu likmi samazināja, nevis pacēla - tieši kā Tu vēlies. Tagad viņiem ir 85% inflācija.
@nauris2111 @DanielaBaumane Es nekur nesmu teicis, ka vēlos, lai likmi samazina. Mana tēze bija tā, ka pie tādas inflācijas (21.8% and counting) esošajiem kredītņēmējiem privātpersonu segmentā tās varēja iesaldēt.
@laacz Varu vien piekrist, ka viss ir slikti, negaidīti slikti
@nauris2111 @laacz Ak dieniņ. Palīgā.
@nauris2111 @laacz Tas par tiem 85%
@drinkits @laacz Nekritīs. Nav pazīmju. Man pārrēķins bija septembrī, tad vēl pa lēto tiku galā uz nākošo periodu. Var uzkāpt līdz pat 3-4%, ja inflācija EU nesamazināsies. Neesmu drošs, ka nokrītīs man uz nākošo pārrēķinu
@dj_beatmaster @laacz Ziņu, zinu. Bet jākrīt, jo man pārrēķins.
@laacz Privātpersonas ar kredītiem gadījumā nav nevainīgi cietēji tam, ka pamatā slāpē biznesu vēlmi ņemt kredītu?
@LusisToms @laacz Nu, vismaz 2009.gads bija perfekts laiks. Cenas lejā, nauda lēta.
@laacz Kaut kā grūti par to pārdzīvot, ja divarpus gadus esmu saņēmis sūdus no sievas par to, ka turpinu atrunāt no hipotēkas ņemšanas, sakot ka acīmredzami ir uzblīdis milzīgs burbulis, kas drīz plīsīs. Gaidu savu koestevteicu brīdi.
@laacz Sen nogulēts lēmums. US sāka celt ātrāk, bet ar par vēlu. Tāpēc sanāk kā eļļa ugunī.
@laacz Man vairāk - man par 30,8% . EURIBOR no 0% uz 2,289% Cik lasiju visi paredz svārstības ap 2-3% tuvākajos pāris gados...
@laacz un neaizmirtam ka banka (vismaz SWED, tos procentus dala 360 daļās (12x 30 "dienu banku" mēnesis), bet norēķina 365 (vai 366) reizes (tāpēc katru mēnesi atšķiras summa, un nevar normāli exceli piedzīt pret to)
@laacz Klau, a kad tev pacēlās tas maksājums? Man joprojām nekādu izmaiņu nav savējam.
@laacz Ā, atradu, man ar nākamo mēnesi ceļas. Un par 30 procentiem. Bet summa nav baigi liela, tā ka pavilkšu.
@Krishujanis @laacz Es šito burbuļa tekstu dzirdēju pirms apmēram 6iem gadiem. Čalis gaidīja. Es sakrāju un daudz nedomāju, paņēmu pirms ~3 gadiem. Tagad (un arī pēc EURIBOR pacelšanas) maksāju mazāk nekā, ja īrētu. Btw tas čalis nopirka pirms gada, kad viss jau bija daudz dārgāks.
@laacz Skaties uz to pozitīvi - ja spēsi nomaksāt varēsi paņemt jaunu auto kad procents atkal nokritīs
@oponeetaajs Paskaties līgumā, kad ir pirmais maksājums bijis. Tad apskaties kurš EURIBOR tev ir (6 mēneši, 3 mēneši, 12 mēneši). Attiecīgi, reizi norādītajā periodā tiek pārskatītas likmes.
@ernestsd Paldies, paņemt auto es toč negribēšu, kad procents kritīs, ja ienākumi nepieaugs.
@laacz Bankas prognozē EURIBOR 6 m 3.5% apjomā stabili nākamos 2 gadus.
@jrusheris Nez, man pamatsummas un procentu aritmētiskā summa katru mēnesi ir identiska.
@vigants Ja inflācija turpinās savu uzvaras gājienu, tad sagaidu sāpīgu reality check pat sev.
@EdgKu @vigants Visās. Elektrība, pārtika, transports, hipo, apģērbs, pakalpojumi, utt.
@laacz Ja pareizi saprotu, EURIBOR netiek celts, tas pats ceļas – tā ir vidējā procentu likme (ne gluži vidējā, ir formula…), ko bankas noteikušas, aizdodot naudu viena otrai… Savukārt centrālās bankas var ietekmēt ekonomiku un EURIBOR, mainot procentu likmes. https://www.youtube.com/watch?v=R8VBRCs2jTU
@laacz @vigants Mājās strādāt vēl var? Tas labi ļauj ekonomēt transporta un, emm, apģērba izmaksas :)
@EdgKu @vigants Es jau trīs gadus strādāju no mājām un darbā parādos retāk kā reizi mēnesī.
@laacz Rietumos bieži vien privātās hipotēkas ir ar fiksētu likmi. Like uz 40 gadiem fiksētu.
@laacz @DanielaBaumane Pag pag, EURIBOR nav "palielināšanas mērķa", tas nav kaut kādas centrālās bankas likmes kuras nosaka ar patvaļīgu politisku lēmumu kāda mērķa sasniegšanai, tā ir fakta konstatācija paskatoties uz pēdējiem tirgus darījumiem, par kādu likmi komercbankas viena otrai aizdeva naudu.
@PPaikens @DanielaBaumane To es nezināju. Tad tas ir vēl sliktāk.
@aigarius @laacz Mhm, man piemēram ir fiksēta uz desmit gadiem, tiesa 24., iespējams, būs jāsāk uztraukties un splaudos, ka nenofiksēju zemo likmi uz nākamajiem desmit pagāšgad
@oponeetaajs @laacz Tāpēc jau saku, ka vēl gaidu, kad varēšu teikt, ka mana paranoja atmaksājas 😄
@astrelita123 @laacz Kad ir piedzīvoti 2008.gada 5%, tad šī brīža situācija nepārsteidz. Protams, nav jau tā ka gribas maksāt tos procentus..
@astrelita123 @laacz EURIBOR pieaugums nebūtu nekas traģisks, ja tas nenāktu komplektā ar visu pārējo cenu pieaugumu. 2008.g. degviela nemaksāja pie 2€/l un par gāzi mājsaimniecība nemaksāja pie 300€. Tie ir tikao daži piemēri 😉
@laacz es, zem jumta, paraados liidz ausiim bet bez hipo:
@laacz @DanielaBaumane Nē, tam nav nekāda sakara ar pirktspēju vai inflāciju. Refinansēšanas likmes tiek celtas, lai samazinātu kopējo naudas apjomu un aprites ātrumu ekonomikā. Pārējais izriet no šī.
@laacz @oponeetaajs Pirmajam termiņam likmi nosaka kredīta izsniegšanas brīdī - kā es to šogad uzzināju ļoti nepatīkamā veidā - līgumu noslēdzu augusta vidū, kad EURIBOR bija 1%, kredītu izsniedza septembra sākumā, kad tas jau bija 1.8%. Attiecīgi tajā pašā datumā arī mainīsies pēc gada (parasti).
@laacz Kredītu važās esošajiem ir arī labā ziņa. Turpmāk, inflācijas rezultātā pamatsummas maksājums būs lētāks attiecībā pret darba stundu.
@astrelita123 @laacz 🙈Astra! Problēma jau nav izdevumos, bet faktā, ka algas netiek līdzi. P.s. bankas ir nagu maucēji un ar labdarību nenodarbojas.
@laacz Nu prrcīzāk ir, ka ne tikai jaunu aizdevumu bremzēšanai, bet lai arī tev samazinātu iespējas naudu tērēt patēriņam un kurināt inflāciju.
@kinomMareks Tas tā strādā tikai tad, ja ir samērīga inflācija. Pie 21.8% tas tā vairs nestrādā.
@laacz Pamēģināt jau var un tieši tas tagad arī notiek. Pietam atceries, ka ES kopumā ir samērīga, ne kā LV
@kinomMareks Nu, nez. https://tradingeconomics.com/country-list/inflation-rate?continent=europe
@laacz Ko nez? Skaties, eirozonas milži Francija, Vācija sanāk zem 10 caurmērā. Nekas pārmērīgs
@kinomMareks Tā nav caurmēra inflācija. Šajā gadījumā valstīs, kurās inflācija ir nestandarta, būtu vērts tomēr iesaldēt tās likmes esošajiem aizņēmējiem.
@Krishujanis @laacz Tava paranoja neatmaksāsies, diemžēl. Vienīgi ja tu neko ne no viena neīrē un dzīvo pie mammas. Bet ja tu maksā par īri tad tu zaudē katru dienu. Ja ir iespēja, tad jādara viss, lai no īrēšanas tiktu prom.
@laacz Es neatteiktos
@ALsindikats @laacz Neīrēju un nedzīvoju pie mammas 😉