Ja mēs skatāmies tikai MIPS, tad 30 gadu laikā mājas lietošanai paredzētie datori ir kļuvuši aptuveni 10000 reižu ātrāki. Atmiņas vidēji 1000 reižu vairāk. Disku ātrumu nemaz nesalīdzināšu. Un man ir jāgaida, kamēr atvērsies kait kāds mazs mēsls.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 25
Ja mēs skatāmies tikai MIPS, tad 30 gadu laikā mājas lietošanai paredzētie datori ir kļuvuši aptuveni 10000 reižu ātrāki. Atmiņas vidēji 1000 reižu vairāk. Disku ātrumu nemaz nesalīdzināšu. Un man ir jāgaida, kamēr atvērsies kait kāds mazs mēsls.
@laacz Šis rēcīgi. Man darbā ikdienā ik pa laikam jāatpako no buildmašīnas novilkts ZIPiņš, apmēram 1GB apmērā. Un kompis (tājā brīdī 10gadīga biroja kaste) iefrīzo. Nomainu kompi, tur pēdējākais niknākais i7, 32RAMs, pasakaini ātrs NVME 4.0 disks - atpakojot ZIPu kompis iefrīzo. 🙈
@laacz Developeri līkroči nospiedīs uz ceļiem jebkuru tehniku. 🙂
@laacz jo softa industrija pēdējos 20 gadus strādā pēc principa - štrunts ar koda efektivitāti, mēs tam sūdam uzmetīsim vairāk dzelžu un tas visu atrisinās
@laacz Jāmaina os. Man pieradušam pie Debian ar vieglu grafisko vidi katru reizi pie windows mašīnas piesēžoties ir sajūta, ka kaut kas ir salūzis un neizpratne, kā tā var dzīvot.
@laacz Kāds ķiveru rotācijas triecienu aizsardzībai ar to sakars? 😁
@laacz mazs meesls tas bija pirms n gadiem. tagad tas mazais meesls noteikti uz 2 dvd nelien
@laacz Kādreiz mēs rakstījām script.js ar cik, max pāris k rindiņām? Cik tagad aizņem sabandlots reactive ui (vienalga React, Vue) js loc izteiksmē? Nav tā ka tur tas reizinātājs ir tāds pats? (Neesmu web devs, nav laba piemēra uz kā salīdzināt)
@raivisr @laacz Šodien programmatūra veic daudzus resursietilpīgus uzdevumus, par kuriem kadreiz pat nesapņojām, t.i., softs vienmēr ir ražots tuvu max resersu robežai. Protams, līko roku esamību nevar noliegt, tomēr tādas ir bijušas vienmēr ;-)
@ruuzis Ņemsim vērā, ka to JS mēs rakstījām ne tad, kad atminas bija 1000 reizi mazāk.
@ioditis @laacz mūsdienās ļoti bieži ir kompromiss starp programmētāja ērtību un programmēšanas ātrumu un optimālu kodu, pārāk bieži vinnē pirmais.
@laacz Protams, bet nu v8 vai citam draudziņam baitkods ta jāsataisa. Bet nu, kopumā, es neapstrīdu tendenci, vnk esam palaidušies - tagad kādu intervējot paprasi par cache miss utt. un secini, ka par to visu maz domā, kamēr kādreiz - kur iekabināt vēl kādu instrukciju dotajos x kB:D
@laacz Pirmais google rezultāts - https://gist.github.com/Restuta/cda69e50a853aa64912d. Šis man īstenībā rada jautājumu vai Blazor un citi wasm bāzēti freimvorki būs naskāki, jo viss atnāk jau lietojamā formātā? Jāpaskatās vai par to kkas ir.
@laacz Nav tā, ka līdz ar lētākiem resursiem ir kļuvusi paviršāka programmatūras izstrāde? Kā aplikācija, kas nav īpaši advancēta, var aizņemt desmitiem megabaitu?
@laacz Atmiņai vēl vienu nulli. 1990 lielākā bija 640K.
@EdgKu @laacz Es teiktu, ka programmatūras prasības, spec. tiek definēta izšķērdīgi. Pēc tam seko izstrādes process, kurš paliek nosacīti paviršāks. Abas lietas savā starpā saistītas. Jā, tādā laikmetā dzīvojam, ka resursi netiek taupīti. Šobrīd pasaule sāk piedomāt, ka enerģijas tomēr trūkst
@raivisr @laacz Pirmais vienmēr ir prototips, kurš netiek aizstāts ;-)
@ruuzis Es nedomāju, ka wasm tik dri aizvietos klasiskos JS freimvorkus.
@laacz Noteikti ne drīz - bik palasīju, blazor client side velk līdzi pusi .NET attiecīgi klienta ielādes laiks ilgs, bet ja būtu kāds lean and mean piemērs būtu interesanti redzēt. Cik saprotu, visa DOM manipulācija no WASM tāpat iet caur js, tā kā jā - jāgaida labāki laiki.
@ruuzis BTW, wasm vispār arī nav domāts kā aizvietotājs JS.
@laacz Protams, es to domāju griezumā vai WASM var mūs paglābt no tās package-lock truša alas:D
@ruuzis Noteikti nē. Tas, kurp attīstīsies wasm un js simbioze, vēl nav 100% skaidrs.
@mahris2 @laacz Ne gluži. Ja runa tieši par PC (kur bija šie 640K), varianti kā lietot vairāk RAM bija jau astoņdesmitajos.
@kristapsk @laacz Ja tālaika ekstras, tad salīdzināt ar šodienas ekstrām. Bet masu lietojumā bija 640K. Tāds bija man mājās, tādi bija manā darbā.
@mahris2 @laacz Man mājās pirmais kompis bija 286., bet jau tam bija 1 MB RAM. Tas bija vēlāk, bet ražojums bija kāda 1990. gada un pa to laiku tādus vispār beidza ražot. Caur HIMEM.SYS un protected mode uz 286 programmas varēja lietot līdz 16 MB. Ekstras bija uz PC XT ar EMS ISA kartēm.