Zeme-ūdens iltumsūknis ar dzesēšanu - approved. Iekšā konstanti 23 grādi, grīdas nav ledusaukstas. Elektrības patēriņš tik cik uz cirkulācijas sūkni.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 37
Zeme-ūdens iltumsūknis ar dzesēšanu - approved. Iekšā konstanti 23 grādi, grīdas nav ledusaukstas. Elektrības patēriņš tik cik uz cirkulācijas sūkni.
@laacz Kādās platībās ārējais kontūrs?
@laacz Cik saprotu šis der tikai grīdām? Uz radiātoriem būtu kondensāts?
@danielusrebus Visi 600 tekošie metri apmēram 800m2 platībā.
@janiskirsteins Tiesi tā.
@laacz Par šo funkciju zemes siltumsūkņiem nemaz nezināju. Vēl viens bonuss tātad!
@MartinsLusis Ne visiem tāda ir. Vēlams noskaidrot pirms iegādes.
@janiskirsteins @laacz Kondensāts būs vienmēr, ja dzesējošā virsma ir zem rasas temperatūras, kas atkarīga no gaisa mitruma. To var risināt ar dehumidifieri. Vai ar ventilātoru, kas appūš dzesējošo virsmu. Vai lielāku virsmu (aka grīda) :D
@MartinsLusis @laacz Gaisa siiltumsūkņiem arī ir tāda funkcija. Abiem pie noteiktas temperatūras uz grīdas var veidoties kondensāts.
@e_vanags @laacz Jautājums tad tāds - kas ilgtermiņā notiek ar grīdām? Un, ja siltums tā kā būtu skaidrs, ka vēlas uz augšu, tad par grīdu dzesēšanu man tā uzreiz nav tik skaidrs kā tas veiksmīgi darbojas.
@e_vanags @laacz Laikam jau gaiss vienkārši tāpat cirkulē un tad tas vēsais gaiss tāpat izplatās?
@aigarius @laacz Varētu arī vienkārši ūdeni sūknēt no dziļurbuma vai spices, kas būtu pietiekami vēss dzesēšanai. Bet liekas ka visos variantos ir kāds nozīmīgs trūkums.
@MartinsLusis @laacz Kopumā aukstās grīdas palēlina konstrukcijas uzsilšanu, bet tas, protams, nav tāds efekts kā no kondicioniera. Taču 23-24 grādus var noturēt pie āra 30+
@laacz Diemžēl zemes vēsuma pietiek ne visai ilgam laikam. Vismaz man pēc nedēļu ilgas dzesēšanas grīdas vairs nedzesē tik cik gribētos. Bet varbūt man kaut kas ne tā saregulēts.
@MartinsLusis @e_vanags Komplektā ar piespiedu ventilaciju ar rekuperatoru darbojas lieliski. Grīdas neatdziest tālāk par noteiktu atpakaļtemperatūru.
@deduktors Atkarīgs no grunts. Tad jau arī ziemā Tev sanāk grūtāk, ja zeme tik ātri atdod savu siltumu, ne?
@e_vanags @MartinsLusis Ļoti svarīgs ir ēkas siltinājuma un nopakojuma aspekts.
@laacz Ziemā ļoti augsti gruntsūdeņi kas palīdz. Vasarā gruntsūdeņi krietni zem kontūra.
@laacz Kas tiek lietots ūdenssildīšanai?
@srslyys Tas pats siltumsūknis. No zemes nāk konstanta temperatūra. Kad jāpiesilda ūdens, pieslēdzas kompresors un grīdas pa to laiku nedzesē/nesilda.
@deduktors Man gada līkne izskatās šādi. Pīķi ir brīžos, kad sūknis nedarbojas un ienākošā devēja temperatūra uzkāpj līdz nesēja temperatūrai.
@laacz @e_vanags Tas skaidrs. Tā vispār ir ļoti svarīga lieta, īpaši tagad, kad enerģijas cenas ir kosmosā.
@laacz Šo vienreiz pamēģināju. Uz grīdas radās taads kondensāts, ka turpināt neriskēju.
@e_vanags @MartinsLusis @laacz Gaisa siltumsūknis noēdīs daudz elektrības
@laacz Neefektīvi dzesēt tikai grīdu - aukstais gaiss tad tikai pa apakšu dzīvojas. Jāliek ventilators, lai izdzenā un sajauc.
@gvidotimosko Varbūt konfigurācijas jautājums. Un arī tas, pie cik lielas iekštelpu temperatūras Tu to ieslēdz, kā arī tas, kāds ir iekštelpās gaisa mitrums.
@laacz Mājā nav nekas, kas dzesētu. Pa nakti logi vaļā, pa dienu ciet + atstarojošās žalūzijas (plisē). Jā pa nakti paliks siltāks, tad nevarēs nodzesēt. Šādi jau 4 vasaras var dzīvot.
@laacz Noteikti. Telpā 28 un grīdās gāja iekšā 9 grādi. Pie mazākas tmp starpības šķiet nevajadzētu būt problēmām. Bet tad jālaiž visu vasaru pamazām
@mxdeblack @MartinsLusis @laacz Ir vairāk patēriņš, protams, bet mazāk nekā kondicionieris. Par klimatu jāmaksā. Saules baterijas vajag papildu.
@gvidotimosko Vai ati jāuzliek brīdinājums par tuvojošos karstumu.
@janiskirsteins @laacz vēl labāk šis (dzesēšana) der griestiem (un laikam ir arī sienu paneļi). tikai dārgi/jāparedz laicīgi. dabā ko tādu laikam tik rietumu pasaules dārgajās biroju mājās novērot.
@austrisv @janiskirsteins Jā, bet inženiertehniskās izmaksas pieaug diezgan nopietni.
@laacz Gribēju, bet man šo funkciju atrubīja, jo negarantē, ka dārgais platdēļa ozolkoka parkets neaizies pa kāju. Tā vietā pirms rekuperatora siltummainis uz zemes kontūru + bypass open. Nav 23 bet tikai 24 grādi.
@MartinsLusis @e_vanags @laacz Šis normāli strādā gan 'zemimiekiem' ar pasīvo, kas gaisiniekiem ar aktīvo dzesēšanu (darbojas caur grīdam un 'fankoiliem'). Daudzi skeptiski klienti izmēģinājuši un atzinuši par labu esam. Zeminieka pasīvā dzesēšana sanāk lētāk, nekā gaisinieka aktīvā, bet efektīva tā abējādi.
@laacz Padalies ar firmu, kas to ielika
@nesvarigi @laacz Ar Salus darbību esi apmierināts? Esmu izvēles priekšā uponor vai salus. Ir vēl kādi sensori bez termostatiem no Salus lietošanā?