@laacz tvītu arhīvs

Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.

Vai nav skaisti? Zaļais kurss, AER attīstība, energoneatkarība, ģenerācijas jaudu trūkums, tikmēr NA pārvaldībā esošās Ekonomikas ministrijas kapitālsabiedrības pretojas lielākai ģenerācijai visiem spēkiem. Tagad jau draud ar reidiem tiem, kas ražo vairāk: https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/sadales-tiklam-aizdomas-par-saules-panelu-lietosanas-parkapumiem-plano-doties-reidos.d?id=54582726

@aigarius @lastguru_net https://twitter.com/amjaliks/status/1552305256855371776

Fizikas likumi ir tikai likumi. Tos var mainīt ar balsu vairākumu Saeimā. 🤦‍♂️ https://twitter.com/lastguru_net/status/1552182874740330496

Vai nav skaisti? Zaļais kurss, AER attīstība, energoneatkarība, ģenerācijas jaudu trūkums, tikmēr NA pārvaldībā esošās Ekonomikas ministrijas kapitālsabiedrības pretojas lielākai ģenerācijai visiem spēkiem. Tagad jau draud ar reidiem tiem, kas ražo vairāk: https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/sadales-tiklam-aizdomas-par-saules-panelu-lietosanas-parkapumiem-plano-doties-reidos.d?id=54582726

@normis @amjaliks @aigarius @lastguru_net https://twitter.com/Rauhvargers/status/1552249967414214656

@EsEsmuTuEsmuEs @_tolx_ @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Var. Efektīvā opcija ir mikroģenerācijā ģenerēt ne vairāk kā nedaudz vairāk, nekā vajag lokālajam patēriņam, pārējo ražojot centralizēti priekš lielajiem patērētājiem. Kas ir tas, uz ko iet. Mūsu valsts nelaime ir, ka mēs neceļam lielās saules un vēja spēkstacijas.

@MedneElina @KaarlisKK @_tolx_ @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius nu nez. visi, kas apsver to paneļu iegādi, arī patērē ļoti dažādus medijus. spēcīgs, vienots vēstījums vairāk nekā tikai vienā Delfu rakstā - tas varētu nebūt slikti, ja zaļais kurss elektrībā būtu prioritārs kādam. "klienti lohi" vēstījums savukārt ir pilnīgi lieks jebkur ,mnprt

@lastguru_net @MedneElina @EsEsmuTuEsmuEs @_tolx_ @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Nevar drošinātāju. Varbūt var gudro invertoru, kas piesaistīts tīklam un prasa, cik var dot. Bet tādu risinājumu ieviest mēs patlaban fiziski nevaram. Pārāk daudz jāpārbūvē. Katrai vietai savu limitu, nez. Tad tie būs jāmaina, kad gribēs vēl pieslēgties. Nez vai nav citu problēmu

@aigarius @jjerums @laacz @edgarsj @EsEsmuTuEsmuEs @_tolx_ @lastguru_net @normis @amjaliks Problēmas ir vēlams risināt pirms tās iestājas, nevis pēc tam teikt "mēs zinājām, bet neko nedarījām". Un ir arī problēma jau tagad: ir skaidrs, ka tiek uzstādītas neatbilstošas saules paneļu sistēmas, to ir jānovērš, lai nav lielas izmaksas nākotnes to pircējiem.

@atheist_from_lv @lastguru_net @cresado @annalapina_ @JanisIesalnieks Ja būs nenovirzami pārpalikumi, būs avārijas atslēgums. Un jebkurā gadījumā nav grūti pamainīt likumus, lai tad nav jāmaksā. Bet vēlreiz, par finansēm runājot: operatoriem par to ir vienalga. Sadale un pārvade vienkārši izmainīs tarifu. Citiem ražotājiem ir nopietnāki konkurenti.

@ilmarmors @laacz @EsEsmuTuEsmuEs @_tolx_ @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Nav šaubu, ka tas ir vieglākais ceļš. Bet vienlaikus arī daudzu izmaksu ziņā lētākais un godīgākais. Vienīgais normālais risinājums ir invertors, kurš koordinē darbību ar tīklu. Tie tomēr īsti vēl nav kļuvuši plaši izmantoti, arī pasaulē. Domāju, ka ar laiku arī mums ieviesīs.

@KaarlisKK @laacz @EsEsmuTuEsmuEs @_tolx_ @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Ko nozīmē godīgākais? Lai saglabātu atpalīcību saules enerģijā no Lietuvas un Igaunijas? Privātajam vislielākā ekonomiskā jēga ir uzstādīt tik paneļus, lai maksimizētu pašpatēriņa procentu saražotajā. Bet normālais variants - saražot tik, cik gada laikā patērē. Vairāk nav jēgas.

@_tolx_ @KaarlisKK @laacz @EsEsmuTuEsmuEs @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Nu kāda velna pēc neļaut privātajiem pieslēgumiem ar vairāk nekā 16A 3 fāzu pieslēgumu ar lielu patēriņu to darīt ar atvieglotiem noteikumiem tāpat kā līdz 11kW pašreiz? Ietaupītos tik daudz Twiter posti :) LT limits vienkāršotai uzstādīšanai ir 30kW. https://www.pv-magazine.com/2021/06/15/pv-policy-developments-in-the-baltic-states/

@laacz @cresado @_tolx_ @KaarlisKK @EsEsmuTuEsmuEs @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Katrs papildus uzliktais kWp izmaksā lētāk uz kWp. Un tiem, kam liela mājsaimniecība un siltumsūknis, nav problēmu notērēt visu, ko saražo ar 11kW AC galā ierobežota PV sistēma. Aŗi pilnīgi nekāda biznesa, bet iespēja saražot un nosegt savu patēriņu un panākt net zero energy sev.

@laacz @cresado @_tolx_ @KaarlisKK @EsEsmuTuEsmuEs @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Kaimiņiem ir pieslēgumi ar max jaudu P1,.., Pn. Augstāka līmeņa pievadam jāiztur a * sum(P1,..,Pn), kur a koeficients dažādās vietās atšķirīgs (ekon d/dz māja tuvu 1, vasarnīcās mazāk). Taču arī ne visi kaimiņi varēs atļauties vai gribēs uzstādīt PV, tātad tur savs koeficients b.

@cresado @savaadaak @_tolx_ @KaarlisKK @laacz @EsEsmuTuEsmuEs @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Ja cilvēks prot rēķināt, tad viņš sapratīs, ka pie liela patēriņau un iespējas paneļus uzstādīt daudz maz optimālā orientācijā, tā valsts atbalsta esamība vai neesamība nemaina secinājumu, ka uzstādīt PV atmaksājas. Jā, atmaksāšanās laiks palielināsies, bet vienalga ir labs.

@savaadaak @cresado @_tolx_ @KaarlisKK @laacz @EsEsmuTuEsmuEs @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks @aigarius Ja nav atsevišķi uzsvērts, ka runa ir par 1 fāzi, es rakstu par 3 fāzu pieslēgumu. Lielākām PV sistēmām, ko ar 1 fāzi nevar sasniegt, būs zemākas izmaksas uz kWp, attiecīgi tas ir ekonomiski pamatotāks pasākums. Labāks ROI. Tas gan nenozīmē, ka mazākām PV stacijām nav jēgas.

@KaarlisKK @laacz @aigarius @ElektroLv @EsEsmuTuEsmuEs @_tolx_ @lastguru_net @normis @edgarsj @amjaliks Mikroģenerācija un lielie parki nevis izslēdz viens otru, bet papildina. Tas, ka pašizmaksa kWh no saules parka būs mazāka nekā mazajam, nenozīmē, ka mazajam saules paneļi būs mazāk izdevīgi (mazāks ROI), jo pašpatēriņā ietaupās ne tikai elektrības biržas cena, bet arī OIK un ST.