Kāds mūsdienās ir sistēmprogrammētāju baseins Latvijā? Aizvien C, C++, Java (Kotlin), vai arī ir sanākuši arī jaunie Go, Rust, utt?
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 16
Kāds mūsdienās ir sistēmprogrammētāju baseins Latvijā? Aizvien C, C++, Java (Kotlin), vai arī ir sanākuši arī jaunie Go, Rust, utt?
@laacz C++ nekur nepazūd un ilgi nepazudīs, bet Java laikam gan nebūs sistēmprogrammētāju valoda.
@MarisBormanis Par Java - depends, bet vairāk jāpiekrīt, nrkā nē.
@MarisBormanis Starp citu, arī python, neskatoties uz to, ka ir interpretējama, izmanto gan sistēmprogrammēšanā, gan arī pārējās vietās. Respektīvi, koncepts 'sistēmprogrammēšana' ir nedaudz paplašinājies, jo nav vairs skaidra robeža starp OS un pārējo.
@laacz Es python sen neko neesmu rakstījis, bet pēdējo reizi likās, ka tur nebija nekāds aparatūras piekļuves slānis. Vai ir kādi piemēri? Google man neko tādu nerāda... vienīgi - Nim valodu
@MarisBormanis Ir, ir. Piemēram, mikrokontrolieros dažkārt pielieto micropython (vairāk gan for educational purposes). Nim ir jaunais sīkais rajončikā.
@laacz Kāpēc tāda interese?
@gintsmurans Es vēl tikai domāju :)
@gintsmurans Patiesībā, vienā brīdī aizdomājos par to, kur tad mūsdienās īsti ir tā robeža starp sistēmprogrammēšanu un to, kas kanoniski neskaitītos (tas pats Go vai Micropython uz embedded iekārtām). Vēsturiski viss, kam ir savs GC, neskaitās. Kur nu vēl skriptu valodas. Bet mūsdienās...
@gintsmurans I mean, es vēl neredzu vecos C/C++ un jaunos Rust programmētājus ejot ielās ar plakātiem "Garbage collectors, go home!" un "Scripts are for movies, not systems!".
@laacz Vēl tikai trūka javascriptā sākt programmēt embeded sistēmas.
@gintsmurans Tad man tev ir sliktas ziņas. https://www.espruino.com/
@laacz Es saprotu, ka izstrāde ir ātrāka, bet tas cik neefektīvi tiek izmantoti resursi ir šausmīgi.
@gintsmurans Tam vienkārši jātiek pāri. Pieejamie datora resursi ir tipisks induced demand - jo vairāk to ir, jo vairāk tos apēd katrs freimworks, kuram nav slinkums.
@laacz Nevar nepiekrist. Man personīgi visa javascript/elecron/nodejs padarīšana atgādina javu pirms 10 gadiem. Interesanti būs redzēt kurā virzienā viss aizies.
@gintsmurans Viss ir ciklisks. Uzradīsies kaut kas, kas ir ātrs un visur ejošs un ar labu api un visādi citādi lielisks. Pēc gadiem tas kļūs tieši tikpat lēns. Un sāksies viss jo jauna.