Pēc punkta ir atstarpe. Arī kārtas skaitļos. ‘1. vakcīna’, nevis ‘1.vakcīna’. Šo worda uzspiesto rakstību vajadzētu aizliegt. Ar sodiem un paraugprāvām.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 20
Pēc punkta ir atstarpe. Arī kārtas skaitļos. ‘1. vakcīna’, nevis ‘1.vakcīna’. Šo worda uzspiesto rakstību vajadzētu aizliegt. Ar sodiem un paraugprāvām.
@laacz Words vai tad uzspiež nelikt atstarpi?
@normis Tā ir mana hipotēze. Tas iegājies no tiem laikiem, kad lv spellingu tas neprata un vienmēr pēc punkta automātiski rakstīja ar lielo burtu. Ja neliku atstarpi, tas nenotika.
@laacz tieši blakus sakrita... :D
@latviangrey @normis “1. vakcīna” būtu ok un retajam radītu jautājumus.
@laacz No tekstu lasīšanas viedokļa ir saprotamāk, ja aiz kārtas skaitļa punkta nav atstarpes - tad zināms, ka tur nebeidzas teikums, un intonatīvi tas palīdz. Palīdz arī īstās galotnes izvēlē tam ciparam.
@Eipurs @laacz Dafuq? Varbūt tāpēc daži klauni pieraksta galotnes ar burtiem? :D
@TontonsB @Eipurs @laacz galotnes ar burtiem ir aizņemts no krievu valodas... lai gan arī angļu 1st, 2nd, 3rd un 5th varētu būt nospēlējuši savu lomu. redz, latviešu valodā tā galotne diemžēl ir ar visu tālāko tekstu jāsaskaņo. tāpēc saprast ko tas "1." nozīmē - pirmais, pirmā, pirmo, pirmajā, ... ?
@laacz Tāda kārtība bija jau pirms 25 gadiem. Words tieši centās apkarot atstarpes nelikšanu, automātiski to ieliekot aiz punkta. Te pie vainas ir prasts, cilvēcisks slinkums kopā ar nezināšanu.
@nauris2111 Tev ir piemēri?
@laacz Nupat uzliku Office 97, iet pat uz Windows 11. Nu labi, gluži out-of-the-box vārdus neatdalīja, bet uztvēra to kā kļūdu un pasvītroja. Atliek AutoCorrect pievienot "." -> ". " nosacījumu, un Words automātiski liek atstarpes aiz punkta.
@laacz Un vēl 1994. gadā, pārrakstot dokumentus iekš Norton Commander Text Editor, man tika teikts likt atstarpes aiz pieturzīmēm. Varbūt man vienkārši paveicās ar skolotājiem.
@nauris2111 Es skaidri atceros mūžīgo ztrl+z pēc vārda kapitalizācijas. Un neatceros, ka word būtu teicis, ka jābūt atstarpei. Bet var jau būt arī pašiedvestas atminas…
@tweet_na_troih @TontonsB @Eipurs @laacz Galotnes ar burtiem ir katrā rakstībā, kas ciena lietotāju: 1st angļu, 1er franču, 1º itāļu. Un tikai mūsu oficiālie vārdulizētāji liedz šo spēju, kas daudzo locījumu dēļ īpaši vajadzīga. Privātā sarakstē, protams, ignorēju šo stulbo liegumu.
@mahris2 @tweet_na_troih @Eipurs @laacz Vajadzības nav, latviski skaitļi viegli pielokās skaitāmajam. Itāļu variants vispār nesniedz necik vairāk informācijas kā latviešu variants kārtas skaitļiem.
@TontonsB @mahris2 @Eipurs @laacz latviešu valodā skaitāmais (t.i. vārds, kas nosaka kāda būs skaitļa vārda dzimte un locījums) ir aiz (pēc) skaitļa vārda. tāpēc vien būtu ērti laicīgi norādīt kādu galotni/locījumu tad tu (vai teksta autors) tur gribētu redzēt. like:
@tweet_na_troih @mahris2 @Eipurs @laacz Fair enough. Bet šī problēma atkrīt, kad pārstāj lasīt vārdus sekvenciāli, kas tāpat ir briesmīgi lēni.
@TontonsB @mahris2 @Eipurs @laacz vairums cilvēku tomēr lasa daudzmaz pēc kārtas. pat tie, kas izmanto ātrlasīšanas metodes, tomēr kautkā uztver to tekstu secīgi.
@tweet_na_troih @TontonsB @mahris2 @Eipurs Lasot, galotne ir pilnīgi vienaldzīga. To pieliek gavā klāt tad, kad ir skaidrs viss konteksts.
@laacz Beidzot!!!! Es zināju, ka neesmu viena. 😍