Ja nu kas, ir šāds kategoriju distribūcijas vizualizācijas veids. To sauc "violin plot". Vajadzētu kaut ko sastiķēt ar dzimstības datiem un atrādīt AMF grupā.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 24
Ja nu kas, ir šāds kategoriju distribūcijas vizualizācijas veids. To sauc "violin plot". Vajadzētu kaut ko sastiķēt ar dzimstības datiem un atrādīt AMF grupā.
Bet OK. Ja nopietni, tad iedomājos šīs vizualizācijas populārāko veidu (box and whiskers plot) skaidrot parastā sanāksmē.
Tas nozīmē, ka 25% vērtību ir zem kastītes, bet pārējie 25% ir virs. Ūsiņu garums ir 1.5x kastes augstuma.
Kastīti divās daļās sadala mediāna, puse vērtību ir zem strīpas, puse ir virs. Kastes izmērs attēlo 50% no vērtībām.
Punktiņi ārpus visa ir tas, kas ārpus attēlotajām vērtībām (tālāk nekā 1.5x no kastes apakšas vai augšas).
@laacz Tā, bļeģ, Kaspar. Ar ko tu esi izdomājis nodarboties un cik tālu līdz PDF evaņģelizācijai tev vēl palicies?
@mrserge Mani vienmēr ir interesējusi vizualizācija, bet allaž esmu atdūries pret to, ka sūds vien sanāk. Beidzot nolēmu pieķerties tam visam nopietni, sākot ar teoriju.
@laacz @mrserge Varbūt noder: https://www.amazon.com/Data-Visualisation-Handbook-Driven-Design/dp/1526468921/ref=dp_ob_title_bk https://www.visualisingdata.com
@laacz Tad sāc ar šīm 3 bībelēm. Nekā labāka no teorijas nav izdots un tās ir lieliskas. Īpaši Tafti iesaku obligāti turēt blakus.
@SandisSauka @mrserge Iedvesmas gūšanas vietas nepalīdz sajēgt :) Un dodu pretī stipri labāku resursu - https://flowingdata.com/.
@mrserge Es esmu jau sācis ar metodi un līdzekļiem, kas rezonē ar mani. Bībeles lasīt mani nepadara par kontinentu.
@laacz Nu skaties, es tikai iesaku. Un ja nu sanāk galvaspilsētas gaiļus braukt skatīties, varu arī aizdot vismaz pārlapot. Ir tā vērts.
@laacz nēēēēēē, kāpēc ne violin plot? ja es būtu sanāksme, es būtu laimīga, ja tu rādītu violin plot...
@mrserge Tufti esmu lasījis. Tā grāmata ir par dizainu, nevis saturu.
@laacz un ggplot ir super ērts rīks šāda veida grafiku veidošanai :)
@veciic De facto standarts ir pyplot + seaborn. Kad apgūts tas, var provēt citus.
@veciic Ānē, pardon. ggplot bija R bibliotēka. Es pagaidām pa python.
@laacz @veciic Negribu piekrist līdz galam, ggplots un plotly dara brīnumus kopā. Bet ja vispirms zināms Python, tad ar minēto kombo vieglāk sākt. Varu ieteikt Fundamentals of Data Visualization grāmatu, tur ir gan par saturu, gan par dizainu, grāmatas kods pieejams githubā, lielisks resurss.
@laacz @veciic Ja kādreiz gribas apspriest vairāk, diezgan daudz savas stundas šim ikdienā veltu.
@dagliina @veciic Paldies, ņemšu vērā. Es tikai pirmos soļus speru. Respektīvi, sākšu ar python (jo mērķis tomēr ir machine learning pamati), tad jau tālāk redzēs.
@laacz Iesaku arī “pirateplot”. Principā vijoles un kastes kombinācija ar individuālu datu punktu vizualizāciju. Šķiet, ka būs pa blīvu, bet, manuprāt, feini nolasās visa informācija, viegli uztvert.
@tvoits Visi šie grafiku paveidi (ieskaitot klasisko boxplot) nolasās tikai tiem, kas zin matdaļu. Parastā sanāksmē parastiem klausītājiem šāds grafiks būtu jāskaidro stundu :)
@laacz Kas ir AMF?
@arnisjuraga Atsaucīgi māmiņu forums.