Ja pagājušoziem elektrības spota cena bija vidēji 4-6 centi par kWh, tad šī brīža 13 liek nedaudz pārdomāt nākamā gada izdevumu plānus un, iespējams, izlemt par labu saules paneļiem.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 45
Ja pagājušoziem elektrības spota cena bija vidēji 4-6 centi par kWh, tad šī brīža 13 liek nedaudz pārdomāt nākamā gada izdevumu plānus un, iespējams, izlemt par labu saules paneļiem.
@laacz Es par PV sāku interesēties pirms gadiem 10 un veicot aprēķinus secināju, ka nav jēgas. Bet šovasar veicot atkārtotus aprēķinus secināju, ka ir pienācis laiks. Man šobrīd no amazon nāk wattometri, lai varētu analizēt kur un kad tiek patērēta elektroenerğija.
@laacz Tomēr nenožēlo siltumsūkni? :) Ja pareizi atceros, nesen minēji, ka uzstādīšana + amortizācija knapi izlīdzinās ar elektrības izmaksām - tā brīža izmaksām.
@laacz No pagājušā gada arī ir puslīdz sakārtota likumdošana, lai varētu pieslēgt on-grid sistēmu jo pirms tam mājsaimniecībām "atdot" neizmantoto enerğiju tīklā bija čakars un ekonomisko bezjēdzīgi
@RihardsOlups Nē, vispār nenožēloju. Komforts, kuru sniedz siltumsūknis, ir grandiozs ieguvums.
@Grandovskis Ideālos apstākļos varbūt. Man sanāca savādāk. Ja 11kW sistēmas amortizācijas periodu izstiepj uz 10 gadiem, tad 1kWh maksā ~15 centus. Neierēķinot remontus un citus riskus.
@Grandovskis @laacz Kā ir izdevīgāk - pasūtīt no firmas visu no A => Z, vai pirkt pašam pa daļām ? Varbūt ir provaiders, ko vari ieteikt ? Man vienīgais, kas uzbāžas ar reklāmām, ir Elektrum.
@laacz @Grandovskis Vari nopublicēt aprēķinus?
@MarcisBa @Grandovskis Izmantojot šo rīku, publiski pieejamo info par 11kW sistēmas izmaksām, ignorējot riskus, kā arī prognozējot, ka elektroenerģijas cena nekritīs desmit gadus (tas viss ir fishy, protams): https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP
@Artillerry @Grandovskis Izdevīgāk, protams, ir pašam. Bet man te apkārt paziņas dara tā, ka pasūta jaunus paneļus un pieslēgšanu oficiālā kārtā pie viena kantora (tur vajag pie Latvenergo un arī būvvaldē skaņot projektu, utt), bet invertoru meklē paši.
@laacz @Grandovskis Piedod, kas ir invertors ? Tas verķis ar ko pārdot atpakaļ tīklā ?
@Artillerry @laacz no saules paneļa pārtaisa uz 220 vai 3 fāzēm, un jā - var arī padot atpakaļ tīklā. Ir arī hibrīdi ar iebūvētu bateriju lādēšanu utt
@laacz Ir variants likt PV paneļus bez invertoriem, projektiem utt. - tikai kaste, kas maksimizē PV efektivitāti un slēgt pie ūdens boilera pretestības. Zinātāji saka, ka vismaz 6 mēnešus gadā siltais ūdens ir par brīvu. Paneļi no Ķīnas, speciālā kaste arī.
@vilnisliepins Siltais ūdens man tāpat ir niecīgas izmaksas. Mēnesī labi ja kādas 150kWh.
@Grandovskis @laacz Paldies. Iemesls kādēļ invertoru meklē paši varētu būt tā aparāta cena vai kas ? Uzstādītāji gan jau piedāvās paši, ne ?
@Artillerry @Grandovskis Jā, ja labi noveicas, tādējādi var ietaupīt līdz pat 20% no visām risinājuma izmaksām.
@laacz @Artillerry Es teiktu 400% :) Kā tu nonāci pie tā, ka tev vajag 11KW sistēmu?
@Grandovskis @Artillerry Man vajag nedaudz mazāku. Bet, ja parādīsies elektroauto, 11kW būs tieši laikā.
@laacz @Artillerry Ir invertori, kurus var slēgt ķēdē. Kvalitatīvi 3kw jau maksā sākot no 800 eur. Kad pa īsu - piepērc vēl. Ja gribās mājās lādēt virs 7kw, tad ar tādu parastu mājas lādētāju nav līdzēts. Tur atkal jāiegulda. Ja pa dienu mašīna ir citur, tad arī bezjēdzīgi.
@Grandovskis @Artillerry Nu, tagad jau arī elektroauto degvielas izmaksas lēnām tuvojas dīzelim :)
@laacz @Artillerry Es arī kautkur lasīju, ka vairāk par 3.5kw atpakaļ tīklā nevar dot. Neesmu gan 100% pārliecināts. Un iespējams attiecās uz 1 fāzi. Jo 3 fāžu risinājumi ir baigi dārgi un neesmu pētījis/rēķinājis
@Grandovskis @Artillerry Ar 3F nominālā pieļaujamā jauda ir 11kW. Tu vari likt vairāk, bet atdot ST nevarēsi.
@laacz @RihardsOlups Tieši to pašu komfortu dara jaunais Wiesmann gāzes katls 😉
@laacz Iesaku @energodata Elektrības rēķins augustā pie 450kwh patēriņa
@laacz @energodata Sorry. 450 kwh saražots augustā Patēriņš 360 kwg
@JAMikdiena @RihardsOlups Diez vai bez gāzes viņš tev kaut ko darīs :)
@laacz @RihardsOlups Diez vai bez elektrības arī ss darbosies 😄
@skrachs @energodata Augustā vidējā kWh cena biržā bija 8 centi. Ignorējot patēriņa specifiku, pieņemam vidējo. Nopelnījis esi 35€. Tomēr sanāk piemaksāt pirmos 5-10 gadus atkarībā no izvēlētā amortizācijas (vai līzinga) perioda...
@JAMikdiena @RihardsOlups Diez vai bez elektrības arī gāzes katls un visi cirkulācijas sūkņi darbosies :)
@laacz @RihardsOlups Runa jau bija par komfortu, ne atkarību no elektrības 😉
@JAMikdiena @RihardsOlups Ā, tu gribēji salīdzināt 2k elektrības pieslēguma izmaksas pret 30+k gāzes? :)
@laacz @energodata Nedaudz vairāk tā "peļņa" sanāk. Jo par saražoto, ko patērē uzreiz, nav jāmaksā sadale. Un ņemot no uzkrājuma, maksā tikai sadali. OIK arī nav. Vēl nedaudz sanāk ietaupīt izvēloties pareizo tarifu un nedaudz pamainot elektrības lietošanas paradumus.
@laacz @energodata Un nav jāmaksā arī par elektrības tirdzniecības pakalpojumu elektrības tirgotājam. Plus tam visam PVN
@laacz @RihardsOlups Nee, man gāze un apkures sistēmas maiņa izmaksāja tikpat cik būtu gaiss udens ss vai zeme udens ss. Vispar runa bija par komfortu.
@skrachs @energodata OK. Ņemam tad pēc pilnas programmas. Pilnā cena augustā (sadale, elektrība, PVN) bija 13 centi. 60€. Es gan nezinu, cik izmaksāja Tev visa instalācija, bet man šķiet, ka ekonomija nesanāk, kamēr neesi visas izmaksas noamortizējis. Pēc tam gan ir cita lieta.
@JAMikdiena @RihardsOlups Runa ir par iespējām un komfortu. Gāze, protams, ir komforts, ja ir tāda iespēja. Ja iespējas nav (kas ir nospiedošajā vairumā gadījumu), tad nekādu citu variantu nav. Elektrība ir visur, kur būvē. Gāze ir reti kur.
@laacz @skrachs Grozies kā gribi šobrīd saules paneļi ir kā naudas ieguldīšana labā bankā. Ja jāņem līzings, tad ir jāparēķina.
@laacz @energodata Protams. Ilgtermiņa investīcija. Pie šā brīža cenām sanāks, ka investīcija būs atmaksājusi pēc 7-8 gadiem. Bet šobrīd vispār varu nesatraukties, ka elektrības cenas kāpj.
@skrachs @energodata Jā, man jātiek galā ar residentālo patēriņu un tad varu domāt par paneļu jēgu. Piemetu savam patēriņam un sanāktu pašizmaksa kWh tie paši 14 centi, ja amortizējas piecos gados. Pagaidām vēl neredzu jēgu. Jāskatās, kas notiks nākamgad ar cenām.
@energodata @skrachs Tur ir daudz "ja". Ja elektroenerģijas cenas turpinās kāpt, ja ir iespēja paneļus maksimāli efektīvi izvietot (nevis R/A jumta slīpnēs kā man), ja patēriņš ir saprātīgs un pakļaujas optimizācijai.
@energodata @skrachs Tikai nevajag pārprast. Man nav nekas pret saules paneļiem. Man ir kaut kas pret apgalvojumu, ka jau no pirmās dienas tu maksāsi mazāk. Tie ir meli. Lielākoties tu piecus vai desmit gadus maksāsi vairāk. Un tikai tad mazāk.
@laacz @energodata Tāpat kā ar papildu siltinājumu, labākiem logiem utt
@skrachs @laacz Klimata neitralitāti mums uzspiež dēļ nākotnes. 11 miljardiem cilvēku būs grūti.
@skrachs @energodata Jep.
@energodata @skrachs Jā, bet neviens nespiež runāt skaļi, bet svarīgo teikt ar zvaigznītēm un mazjā drukā.