Mana pieredze liecina, ka jebkuras TDD metodoloģijas izmantošana (un testu esamība kā tāda) izstrādē ir milzīgs retums un pamatā mīts. Diez, cik izmaksā regresijas mūsu tautsaimniecībai?
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 23
Mana pieredze liecina, ka jebkuras TDD metodoloģijas izmantošana (un testu esamība kā tāda) izstrādē ir milzīgs retums un pamatā mīts. Diez, cik izmaksā regresijas mūsu tautsaimniecībai?
@laacz Tur, kur tiek skarti finanšu resursi tiešā veidā, naudas transakcijas, tur jau droši, ka izmanto. Citur - mīts. Jāsaprot, kā jau Tu saki, ka tas parasti nozīmē izmaksas, laiku x 2
@kbs_lv Tas ir mīts. Laiks x2 ir tad, ja pirmo reizi par tādiem dzirdi. Līdzīgi kā ar citām lietām, par kurām pirmo reizi dzirdi. Iegūsti mazāk regresijās, kļūdu novēršanā (kas ir par izstrādātāja naudu). Un testējams kods ir lieliski refaktorējams kods.
@laacz Neesmu TDD eksperts, bet kaut ko nesaprotu vai esmu palaidis garām, nav tā ka ja raksta jaunu kodu, tad pretī raksta jaunu testu?
@kbs_lv :)
@kbs_lv @laacz Testus nevar rakstīt tas, kas raksta kodu. Tas vienkārši ir nepilnīgi...
@hokamons @laacz Tāpēc es arī nesaprotu kā tas var nesanākt x2 izmaksās un laikā. Nu ok, varbūt ne 2x ,bet tuvu tam.
@kbs_lv @hokamons Tā nav tiesa. Izstrādātājs raksta kodu. Sāk ar testu, kurš feilo. Raksta kodu, kurš testu iziet. Un tā tālāk. Ar laiku tas kļūst par ieradumu un cikla sastāvdaļu un notiek automātiski. Tests pat formāli kodu (vai tā izmaiņas) dokumentē.
@nestersk @kbs_lv @hokamons Nereti, rakstot testus, tie laicīgi palīdz atrast un nosegt gadījumus, par kuriem neiedomātos bez tiem, jo prasa atbilstoši rakstīt arī kodu, lai tas ir testējams. Un atkļudošana arī triviāla - atrodam bagu, uzrakstam atbilstošu testu, pārliecināmies, ka feilo un labojam.
@laacz Nu, ja testi netiek darbināti automātiski un to neiziešana netiek uztverta nopietni (kas, starp citu, ilgtermiņā ir grūti), tad gan tā ir tāda zemē izmesta nauda un labāk pat neizlikties
@ramuuns Trū. Testi bez to laišanas tā kā būs ar nedaudz negatīvu pievienoto vērtību :)
@laacz Es personīgi TDD variantu esmu tikai mazliet pamēģinājis, noteikti vajadzētu to darīt vairāk bet testus kā tādus rakstu ikdienā, gan unit, gan integrācijas, gan izolācijas un tos rakstot bieži vien atrodu kļūdas.
@laacz Pie mums nav retums :)
@laacz kā jau visam, tdd ir SAVS pielietojums bet tādu pilnīgi nopietnu un obligātu tdd jau var tikai tad, ja tos testus taisa citi personāži kā uzdevumus, kas jāizpilda
@TontonsB Šim apgalvojumam gan es nepiekritīšu.
@laacz Kuram no abiem? Ja par pirmo, tad uzskatu, ka publiskos librārijos un arī iekšējos lielākos projektos (vrb izņ ļoti agīlos) ir jāiet ar aprakstiem pa priekšu, t.i. documentation driven, nevis documentation afterthought. Izdomāt fīču un definēt tikai ar testu nav labi sekotājiem.
@TontonsB Vai tad es apgalvoju, ka prasībām nav jābūt?
@laacz Ja nav noslēpums, ar kādām valodām/frameworkiem parsvara darbojies/saskaties?
@robertsgulans Es pamatā no darbojos ar webiem. Backendā PHP/Laravel, frontendā visas tās šausmas - js/ts, vue/react, utt. Tas nav mans ikdienas darbs.
@robertsgulans O! Atcerējos to vārdu. Tas viss ir hobijs :)
@krizdabz Da jums kantorim nosaukumā ir "test" :D
@laacz Šito vajadzēja Reira nodokļu reformā.
@edgarsj Varēja arī deplojot, teiksim, 1% nodokļu maksātāju un paskatīties :)