Kamēr žūst māja, vismaz dārza darbi (ja lietus nečakarētu) var notikt. Rīt jānohidroizolē un jāsāk pildīt pa slāņiem.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 22
Kamēr žūst māja, vismaz dārza darbi (ja lietus nečakarētu) var notikt. Rīt jānohidroizolē un jāsāk pildīt pa slāņiem.
@sumpurnis Kam tieši?
@sumpurnis Nē, man nav tādu aprēķinu. Es nesalīdzinu savu stundas likmi ar citām.
@sumpurnis Pie kam, meistari ņem par citām vienībām. Stundas nekur nepastāv. Špaktelēšana, siltināšana, apmešana, krāsošana ir par m², mūrēšana par m³, jumta likšana par m², utt.
@laacz Es saprotu, tie nav aizgaldi mājlopiem, acīmredzot, jaunmodīgs augu stādīšanas veids. Kādas ir tā priekšrocības pret tradicionālo (apakšzemes) dārzkopību?
@rickurators Noteikti saudzīgāks pret mugurkauliem un sprandām. Bet kopumā - daudz ērtāk ir šādi, nevis locīties vai tupties līdz zemei. Plus - garantēta aizsardzība no zemes līdējiem tipa kurmjiem, vairāk siltuma augsnei (arī no sāniem).
@laacz "Vairāk siltuma" kāreiz visvairāk mulsina, toč zini ka saknēm tāds siltums ir veselīgs? Vakar kā reiz komposta kaudzē sliekas meklēju, zeme tur bij pat karsta, labi, tur papildus trūdēšanas procesi. Man bail, ka šādu konstrukciju vienreiz neaplaistot viss strauji izbeidzas.
@rickurators An būs pilināšana tur. Līniju vadīs laistīšanas kontrolieris.
@laacz @rickurators Palaid datoriķi pie dārza... Sensoru tīkls arī būs?
@laacz Mani interesē kaut kas šāds. Kur varētu iegūt vairāk informāciju?
@lastguru_net @rickurators Lietus sensors. Pārējos domās, ja vajadzēs. Kastēs varbūt augsnes mitruma devējus.
@janiskirsteins Esmu pārracis pusi interneta, līdz nonākt pie šāda rezultātā. Kastes jau ir mazākais.
@laacz @lastguru_net @rickurators Gribētu redzēt visu šito vasaras otrajā pusē vai pēc gada un vēl gribētu zināt cik tev tie redīsi izmaksās ar visām sistēmām, sensoriem un pilināšanām, ieskaitot elektrību un ūdeni.
@tvitermaniaks @lastguru_net @rickurators Nav runa par izmaksām. Pašam audzēt vienmēr ir stipri dārgāk nekā pirkt pat eko šmeko.
@laacz @lastguru_net @rickurators A ir jēga ieguldīt laiku un līdzekļus visā tajā padarīšanā? Sanāk tāds padārgs hobijs.
@laacz @rickurators Reizēm pieliekties/pietupties/pastiepties ir ļoti veselīgi, it īpaši IT cilvēkiem. Vieglāk nebūs, jo zeme/kūdra būs jāmaina, zemes līdēji vietā, kur pastāvīgi staigā cilvēki, nav problēma.
@laacz @tvitermaniaks @lastguru_net @rickurators Kādā ziņā dārgāk? Ja rēķina savu laiku, kad varētu Netflix and chill nevis rakt, stādīt un laistīt, tad jā. Bet tīri stādmateriāls noteikti ir lētāks par ražu
@tvitermaniaks @lastguru_net @rickurators Ir arī dārgāki ;) Bet te ir aspekts - izej, no plūc vai izroc un zini, ka savs, kas iekšā, utt.
@Sandiiic @rickurators Tici man. Fiziskās nodarbes man mājā tāpat jau netrūks. Gan liekties, gan tupties.
@girtsgg @tvitermaniaks @lastguru_net @rickurators Cik maksā viena pati siltumnīca, ūdens, utt, un cik tomāti jāaudzē, lai atmaksātos?:)
@laacz @tvitermaniaks @lastguru_net @rickurators OK, ja siltumnīca un maksas ūdens, tad jā. Mēs šogad pirmoreiz zemē sabāzām dažādu veģetāciju - kartupeļus, burkānus, zirņus utt. bet bez plēves un ūdens ir no akas. Tāpēc itkā izmaksas tuvu nullei, ir tikai aktīvā atpūta :)
@girtsgg @tvitermaniaks @lastguru_net @rickurators Viss ir atkarīgs no resursu pieejamības, to izmaksām un vēlmes noņemties. Komforts (automātika, augstākas kastes nekā ierasts, plēves, kūdra, utt) maksā.