Šovakar pavadīju laiku, kuru vairs neatgūšu, pavirši iepazīstoties ar atsevišķu e-veselības moduļu PPS, PPA, interfeisa aprakstiem, HL7 standartu, utt. 3h laikā esmu uzzinājis milzum daudz jauna. Nāk prātā klasiskā bilde..
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 16
Šovakar pavadīju laiku, kuru vairs neatgūšu, pavirši iepazīstoties ar atsevišķu e-veselības moduļu PPS, PPA, interfeisa aprakstiem, HL7 standartu, utt. 3h laikā esmu uzzinājis milzum daudz jauna. Nāk prātā klasiskā bilde..
Miljoni tur, protams, salasās, bet tur nav nekā traki sarežģīta, lai rezultāts būtu šitik baiss. Bezatbildība no pasūtītāja UN izpildītāja puses. Bezatbildība, kas līgani pārgājusi apzinātā nolaidībā, robežojoties ar kaitniecību.
Viss projektējums ir relatīvi vienkāršs, lai gan 350lpp programmatūras projektējuma aprakstam e-recepšu modulim mani samulsināja. HL7 v3 izvēlei to visu vajadzēja atvieglot un liela daļa nebija jāizgudro no jauna.
PS Jā, tur ir vairāk nekā 800 klasifikatoru e-veselības sistēmā vien. Bet tas nav absolūti nekāds indikators kam sliktam.
PPS Man ir aizdomas, ka uz pasaules eksistē labi ja pāris cilvēki, kas zin un, pats galvenais, saprot e-veselības plānošanas, projektēšanas un izstrādes notikumus, to secību un atkarības.
Un nobeigumā. Es pavisam itnemaz pat ne knipucīti neapskaužu tos, kuriem šis viss tagad ir jāsmeļ.
@laacz Kad to pasākumu piešķīla (e-recepti), tad viens koderis to sīki izpētīja un novērtēja, ka programmēšanas daļai pietiktu ar nelielu sešciparu skaitli. + protams, viss pārējais. Bet ne jau 100x.
@ArnisRG Sešciparu skaitlis augšējā galā sanāk kādi 20 cilvēkmēneši. Komandai no 5 cilvēkiem tie būtu 4 mēneši. Ar visām integrācijām, API, nepieciešamo pieredzi ar VISS, esošo eveselības stāvokli, utt. Nez. Nav tik vienkārši. Standalone - jā, gan jau ka varētu. Bet šis nav tas gadījums.
@laacz Gribētu piebilst, ka tādas sistēmas 100% ir arī citur pasaulē. Atliktu “pielāgot” konkrētajām vajadzībām. Piemēram “Labware” sistēma tieši tā darbojās 90% farmāciju uzņēmumu tā apkalpo - ir platforma ar standartiem, kuru pielāgo vajadzībai.
@is_art Nejauc, lūdzu, e-veselību ar risinājumu laboratoriju vajadzībām.
@laacz Šo, starp citu, izmanto Dānijā - https://systematic.com/healthcare/solutions/health/columna-clinical-information-system/
@is_art Pieņemu, ka ir vesela gūzma e-veselības risinājumu. Arī esošo risinājumu adaptācija, integrācija un uzturēšana nav par velti. Protams, jāizskata arī tādi varianti, bet nebūt nav automātiski skaidrs, ka tas ir labākais no visiem.
@laacz Protams, ka tas nav viens un tas pats. Tikai kā piemērs. Arī ūdens kvalitātes laboratorijai ir pilnīgi citas vajadzības nekā farmācija. Vnk piemērs par platformas pielāgošanas spējām.
@is_art Pielāgot var visu. Arī wordpresu :D Labi, sarkasms.
@laacz Tu varētu izlikt linkus kautkur: te pieejams tas, te tas un te tas.