
Nākamreiz, kad rakstīsiet vārdus "nesen", "smukums", "tēmēt", "tīrīt", "sadodas", atcerieties, ka tos var lasīt vienādiņ kā no beigām, tā sākuma.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 14
Nākamreiz, kad rakstīsiet vārdus "nesen", "smukums", "tēmēt", "tīrīt", "sadodas", atcerieties, ka tos var lasīt vienādiņ kā no beigām, tā sākuma.
@laacz Vienā pasākumā pētnieks no LUMII paprasīja, kāds ir garākais palindroms latviešu valodā. Pēc vairākiem aliņiem un 3h galvas lauzīšanas mēs tikām līdz "manekenam" (viņš atļāva locījumus).
@laacz Cik atceros, tad viņam pašam nebija konkrētas atbildes uz šo jautājumu, vienkārši prāta mežģis ballītē.
@laacz Vēl bija interesanti izdomāt vārdu latviešu valodā kurā ir 2 vienādi burti blakām un tiem ir blakus 2 citi vienādi burti. Tā kā %%%%XXYY%%%%%. Drīkst būt saliktenis.
@osvaldsn Tā kā degvīnzinis?:)
@laacz “Sapals arī tad ēda tīras lapas” «Я Янис а попа синяя»
@laacz Un kur nu vēl "alus ari ira sula"
@LigitaGrigule Kas nav gramatiski pareizi :0
@PolitBirojs @osvaldsn Vēl garāks ir "vakuummetrisks". Bet, ja runājam par vairāk vai mazāk ne svešvārdiem, tad divās minūtēs ar mazu skriptu manis atrastais rekordists ir "starppaaudžu".
@laacz Mēs bērnībā spēlējām, kuros vārdos visvairāk līdzskaņu blakus viens otram. Kaut kā atceros tikai "pirksts" - 5 līdzskaņi.
@LiigaM Ir arī ar sešiem. Augstspriegums, bārkstplēve (lai kas tas būtu :D), ligzdstruktūra un ligzdstruktūra.
@laacz Nepareizs "vienādiņ" lietojums. Tas nav "vienādi" deminutīvs. Šim vecvārdam nozīme ir "vienmēr". Mana vecāmamma (1904. dz. g.) to lietoja ļoti daudz, bet vienādiņ tikai ar nozīmi "vienmēr".
@karusa_o Es zinu.