Viss paliek mazāks. Bet skapis būs. Vienīgā reģipša starpsiena. Un tad jau špakteles un aidā.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 49
Viss paliek mazāks. Bet skapis būs. Vienīgā reģipša starpsiena. Un tad jau špakteles un aidā.
@laacz Ieliec kabeli gofriņā :)
@ElvisMeisters Būs, būs.
@laacz Man tikko jumta maiņu pabeidza. Tagad stāv priekšā bēniņu siltināšana, apkures ielikšana un tad jau ies apmetums. Cik ilgā laikā sanāca tikt līdz pelēkai apdarei?
@MatissJekabsons No brīža, kad sāku tīrīt iegādāto zemi no tā, ar ko tā bija aizaugusi - 1348 dienas.
@laacz Man ir tagad aizgājis 3. gads... tad ar mani nav nemaz tik traki :)
@MatissJekabsons Nu, es līdz pagājušā gada maijam investēju visus savus līdzekļus, lai varētu savākt pēc iespējas lielāku personīgo līdzfinansējumu. Kopš 2019. gada 7. maija eju pilnā ručkā. Plānoju vēlā pavasarī/agrā vasarā tur sākt dzīvot.
@laacz @MatissJekabsons Kas tev beigās par apkuri ir/būs? Sāku skatīties uz gāzi vai Gaiss-ūdens siltumsūkni.
@JAMikdiena @MatissJekabsons 600m horizontālais siltumsūkņa kontūrs uz siltajām grīdām. Ir jau kopš novembra.
@JAMikdiena @laacz Siltumsūknis prasa LIELU zemes platību vai vēl labāk milzīgu dīķi. Man pašam būs granulas. Gāze gan ir mega ērti... lai gan nav galīgi lēti.
@laacz @JAMikdiena Tad tomēr ir tā lielā zeme. Es savos 1200kvm varu tikai pasapņot :D
@MatissJekabsons @JAMikdiena Jau tagad lielā daļā pašvaldību zemi privātmāju apbūvei nevar dalīt mazāk kā 1200m2 gabalos. Ar to pilnībā pietiek 600m kontūram, ja grunts sastāvs atļauj. Un 600m pietiek atliektiem galiem.
@MatissJekabsons @JAMikdiena Man ir 1200, no kuriem ~500m2 ir šādiem nolūkiem neizmantojama platība (apbūve, bruģis, bērzu audze):)
@laacz @JAMikdiena Man atnāca, pamērīja. Pateica pietiks bioattīrīšanai bet siltumsūknim nē... 🤔 varbūt jāparunā vēl ar kādu zinātāju...
@MatissJekabsons @JAMikdiena Ir varianti. Prātīgi rokot, var standarta kolektoru ierakt. Neprātīgi var mēģināt rakt dziļāk un cilpot (tipa - spirālē).
@laacz @JAMikdiena Vārdu sakot es tiešām par to padomāšu. Jūtos apčakarēts :)
@MatissJekabsons @laacz Ja tev ir smilšaina grunts, tad atdeve slikta. Tamdēļ arī pateica, ka LOL NAU VERC
@JAMikdiena @MatissJekabsons Man arī ir smilšaina (vidēji mitra) grunts. Raku par 1.5m dziļumā, nevis 1m. Un ļoti cīnījos par 600m, nevis 450 vai 500. Un vēl ir ļoti svarīgi lielisks mājas siltinājums (grīdas + griesti + sienas, labi logi, piespiedu ventilācija). Siltumsūknis ir dārgs uz izbūvi.
@laacz Prieks, ka redzama attīstība ar katru bildi! :) Bet vietas tomēr kļūst mazāk nevis paliek (jo palikt var tikai tāds pats vai uz vietas) Piedošanu, sen nav sanācis piesieties pie vārdiem :D
@laacz @JAMikdiena @MatissJekabsons Arī siltumsūkņa remonts ir dārgāks un apkure sanāk 2 reizēs dārgāka, nekā granulas, ja ir jaudīgs elektro pieslēgums. Bet ja laiks ir svarīgāks un nevēlēšanās ņemties ar granulām, tad ir ērtāk. Mums gan ir veci siltumsūkņi, tagad jau piedāvā neticami zemas izmaksas siltumsūkņiem
@Agzas Es jau tā arī domāju, ka neba nu prieka pēc raksti. Noteikti, ka kāds vārds atkal jau nepatika :)
@Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons Nezinu, kas ir "mums", bet man ir jauns siltumsūknis :) Par apkures izmaksām runāsim nākamgad uz pavasara pusi. Sola jau debessmannu - aprēķins pēc siltinājuma pīrāgiem, logu U vērtībām un prognozētā pieprasījuma ir 3150MWh uz apkuri un silto ūdeni. Kas ir ~500€. Gadā. Neticu :)
@laacz @Dmitrijsmok @JAMikdiena Nav tā ka par to jārunā pēc kādām 2-3 sezonām, kad māja izžūs?
@laacz @Dmitrijsmok @JAMikdiena Mēs ar kaimiņu paņēmām 10 gadus stāvējušas būves. Kaimiņam pirmo gadu visu ziemu māja kūpēja. 1. Gadā gāja ap tonnu granulas, 2.gadā 800kg un 3.gadā 500-600kg Tādēļ man radās šis jautājums.
@MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena Man ir nopietnas jumta pārkares (1m), apkure kopš novembra, māja no ārpuses nav apmesta, novembrī palaidu apkuri, nov-dec mitruma savācējs non stop, tad mēnesi visu laiku vaļā vismaz divi logi, lai velk ārā. Pie aizvērtiem logiem iekšā tagad konstanti ~60-70% relatīvais mitrums.
@MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena Apmešanas laikā un īsi pēc tam pie aizvērtiem logiem un neieslēgta mitruma savācēja mitrums visās telpās bija 90-100% :)
@MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena Jāņem vērā arī sienu materiāls. Gāzbetons daudz vairāk mīl uzkrāt mitrumu un daudz gausāk to atdod. Man ir keramzīts - pateicoties porainībai tas žūst lieliski.
@laacz @Dmitrijsmok @JAMikdiena Man ir tieši gāzbetons
@MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena Principā, es ļoti iespringu uz žāvēšanu jau tagad, lai pavasarī var smērēt ciet no ārpuses.
@MatissJekabsons @laacz @Dmitrijsmok @JAMikdiena Fibo, māla bloki- tos "cepj", tie ir sausi un sāk strādā uzreiz. Fibo gan ir "caurs" un ir jāapmet. Gāzbetons tiešām 2-3 gadus žūst, līdz nonāk pie solītajiem rādītājiem. Fizmatiem bija salīdz. testa projekts- Bot.dārza teritorijā, vienādas (maz)mājiņas no dažādiem materiāliem.
@jjerums @MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena BTW, ja ir iespēja FIBO poru aizvilkšanu no ārpuses (nav obligāti ar apmetumu) no ārpuses iesaku atstāt uz beigām. Apmetot sienas no iekšpuses veidosies milzu mitrums. Neapmests FIBO ļauj tai daļai, kura paliktu sienā, lieliski izvēdināties uz āru.
@jjerums @MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena BTW, vakar pa gaismu braucot pa A8, pamanīju vienu māju no FIBO. Čaļi tai no ārpuses pa taisno krāmēja virsū siltinājumu. Bez poru aiztaisīšanas.
@MatissJekabsons @JAMikdiena @laacz Var izlīdzēties, daļu kontūra liekot dziļurbumos. Piemēram 200m urbumos, pārējo normāli. Atkarībā no jaudas, var apsvērt gaiss-ūdens. ~12% neefektīvāk, bet ar kārtu lētāka uzstādīšana.
@KBlumentals @MatissJekabsons @laacz Ja tā kārta nosedz citu kurinamo veidu ievilksanas izmaksas, tad ir verts. Vienigi, tie gaiss-ūdens ss ir diezgan padārgi. Es gan vēl neesmu saņēmis kompetentu konsultāciju no tirgotajiem par to, ko vajag man, bet iespaids tads ir. Rakšanas izmaksas un kontūrs iet nost.
@JAMikdiena @KBlumentals @MatissJekabsons Dziļurbuma izmaksas būs ap 5-10k. Gaiss - ūdens mūsu klimatiskajos apstākļos ir OK, lai gan pie -10°C un mazāk būs dārgāk. Man patlaban zemē ir -2/-3°C neatkarīgi no āra temperatūras. Bet tikai tāpēc, ka 2 mēnešus gāja pilnā cukā. Pie mazāka pieprasījuma tik ātri neiztērētu.
@laacz @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons Kāda ir apkurināmā platība? Varētu jau nu gan būt diezgan reāli.
@KBlumentals @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons ~170m², 2.8m griesti
@laacz @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons Tad diezgan realistiski. Daudz izšķirs ūdens patēriņš un zudums no KŪ cirkulācijas (es savulaik nolohojos un KŪ cirkulāciju vietām nenosiltināju, tur biki pazūd).
@KBlumentals @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons Cirkulāciju vienmēr var atslēgt ;) Man gan tā ir grīdā un nopakota.
@KBlumentals @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons Apakšā 5cm styrofoam, tad siltinātas caurules 5cm styrofoam slānī, beigās pa virsu vēl 5cm styrofoam.
@laacz @JAMikdiena @MatissJekabsons Sev ienākošo nekad neesmu redzējis zem +2 (pašlaik +5), bet nekad ari nav darbināts ar pilnībā nenosiltinātu māju. Kontūrs 900m uz 350m2 (siltinājums / blīvējums labs, bet dubultās paketes logi toreiz neeksistēja, tāpēc tur gana zūd).
@KBlumentals @JAMikdiena @MatissJekabsons Grunts jau arī daudz ko izsaka. Man ir smilts. Šogad diezgan sausa.
@KBlumentals @laacz @Dmitrijsmok @MatissJekabsons Es cirkulācijas sūkni vispar esmu izslēdzis, jo nav lielas vajadzības. Siltais ūdens krānā parādās pēc 5-10 sek. Dvieļu zavetaji spēj uzsilst no dušas laikā dabūtā ūdens siltuma.
@JAMikdiena @KBlumentals @Dmitrijsmok @MatissJekabsons Dvieļu žāvētājs man būs elektriskais. Neredzu jēgu cauri dzīt silto ūdeni lieki.
@laacz @MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena 60 - 70% liecina par mitrumu. Man otrajā gadā māja nostabilizējās. Visi darbi tika izveidoti laicīgi ! Otrajā gadā sākās patēriņu samazinājums. galvenais mitrums mājas konstanti 40 - 50% robežās
@mamontovs @MatissJekabsons @Dmitrijsmok @JAMikdiena Protams, bet tagad tur notiek darbi - špaktele utt. Tāpēc arī mitrums. Plus pieelpotais.
@laacz @KBlumentals @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons Vai ēkas siltuma patēriņa prognoze ir ap 60 kWh/m2 gadā?
@energodata @KBlumentals @Dmitrijsmok @JAMikdiena @MatissJekabsons 63