Jaunais jQuery ir vue.js + vanilla JS ar API, kurš nav savietojams ar IE.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 37
Jaunais jQuery ir vue.js + vanilla JS ar API, kurš nav savietojams ar IE.
@laacz Hm? Kādā veidā jQuery ir kā Vue? Varbūt Tu to domā kopā ar jQuery UI? Atšķirības ir diezgan būtiskas. Turklāt, Vue nav elementu meklēšanas un nav arī iebūvēta AJAX. jQuery visbiežāk izmantoja, lai vieglāk atrastu un animētu elementus, kā arī AJAX. Tagad querySelectorAll un axios.
@Lidotajs jQuery bija kā īpašības vārds, bet vanilla javascript jau sen ir querySelector un querySelectorAll, savukārt "AJAX" ir Fetch API. Animācijai ir CSS.
@Lidotajs Bet principā messidžs bija - jquery jau sen tiek aizvietots ar vanilla js, savukārt vuejs ir pēdējo gadu jaunpienācējs arsenālā, jo ir mazs, robusts un vienkāršs.
@laacz @Lidotajs jQuery vēl šur tur izmantojas un ir valids, bet jā, vuejs ir mīļš un jaunais JS standarts arī.
@pecisk @Lidotajs Legacy risinājumos tas ir visur, bet jaunos jQuery izmantot toč nevajadzētu, ja nu vienīgi tā nav cieta atkarība (piemēram, Bootstrap, lai gan ir arī rezerves plāns - https://github.com/thednp/bootstrap.native).
@pecisk @Lidotajs Kādu brīdi bija _underscore un lodash pēc tam, bet tas arī jau ir garām.
@laacz Skaidrs, esmu pārpratis. Starp citu, kad izlasīju Tavu tvītu, veselas 10 minūtes pētīju jaunāko jQuery versiju, meklēdams jaunas fīčas. Neatradu. Un pēc tam rakstīju savu tvītu… Ja Tu būtu rakstījis "Vue ir jaunais jQuery", es nebūtu pārpratis. 😉
@Lidotajs @laacz Klau fronta guru (tas uz jums abiem un bez sarkasma), man vaicā, ko apgūt Vue vai React, bet es no ta maz ko saprotu. Ko ieteiksiet?
@Kolliss @Lidotajs React ir standarts, vue principā ir reacta mazais brālītis.
@laacz @Lidotajs Vai pareizi saprotu, ka ar React var paveikt "lielākas lietas", vai vienkārši tas ir vecākais brālis, jo ir senāks un attiecīgi plašāk lietots?
@Kolliss @Lidotajs Ja specifika neliek apgūt kon citu, es teiktu, ka vue. Lieliska dokumentācija, viegli iebraukt, utt.
@Kolliss @laacz Neesmu aizticis React, jo izvēlējos Vue. React it kā piedāvājot pamatā "view" renderēšanu, bet Vue esot ar plašāku funkcionalitāti. Skatos, ka React ir kā programmas kods, bet Vue ir vairāk kā templeits, kas man labāk patīk, jo ir pārskatāmāk. Domāju, ka Vue ir/būs populārāks.
@Kolliss @Lidotajs Pie kam, pēc tam, ja būs nepieciešamība vai vēlme, apgūt react būs daudz vienkāršāk, jo koncepti puslīdz sapas.
@Lidotajs @laacz Kaut kad arī pašam bija doma, bet nu ir kā vienmēr - "ir ko darīt".
@Kolliss @laacz Ir forši paspēlēties, pamācīties programmēšanu… Bet, ja gribi kļūt par profesionālu programmētāju, ir jāapzinās, ar ko būs darīšana! Visu laiku rodās jauni JavaScript un CSS freimworki, kas jāapgūst, ja gribi sekot jaunākajām tendencēm un tehnoloģijām… Nemitīga mācīšanās. 🤓😐
@Lidotajs @Kolliss Un tad kaut kur atsevišķi stāv un iecietīgi smīn webpack :D
@Lidotajs @laacz Tāpēc man backends patīk daudz labāk, tur viss notiek daudz mierīgāk. :)
@Kolliss @Lidotajs Nu, nu. Ja mēs PHP freimworku vēsturi, tur nekas nebūt nav mierīgi :)
@laacz @Kolliss Smīn jau tikai pagaidām, kas zina, kas nāks tā vietā nākotnē… Bija taču arī Gulp, Rollup, Grunt, RequireJS, StealJS… Tad vēl NPM, Yarn, Bower… Tagad lietoju Laravel Mix (arī ne-Laravel un ne-PHP projektos), kas sevī iekļauj visādus tūļus, ieskaitot Webpack. 👍
@Lidotajs @Kolliss Es pagaidām nelietoju, jo uz win ubuntu tas nav lietojams dēļ sūdīgās i/o performances un npm under the hood.
@laacz @Lidotajs Es jau tā īsti nemaz nezinu, cik vētraini un kā, krietnu laiku biju nodevies C# pasaulei.
@laacz @Kolliss Nelieto – ko? Webpack un NPM? Jā, nav viss tik ļoti strīmlainā, kā jūtūbē džeki rāda, programmējot uz saviem Apple datoriem… Es Laravel Mix (NPM) laižu uz Windows, jo tiešām ātrāk nekā uz VM, un sapakotie faili sinhronizējas ar VM (Laravel Homestead), kas griežās uz VirtualBox.
@Lidotajs @Kolliss Vot, man apnika visa šitā ņemtne, tāpēc (blago man nav jākodē darba vajadzībām, komandā un lieli projekti - tik vien kā savas rotaļlietas) nolēmu ignorēt visu šo. Pagaidām.
@Kolliss @laacz Tieši gribēju minēt piemēru par .NET – pamēģini ar WPF (Windows Presentation Foundation) uztaisīt interaktīvu interfeisu! Bez "Fody PropertyChanged" un "FluentValidation" būs ļoti grūti iztikt. Un, taisot interfeisu, ir jābūt arī mazliet dizaina izjūtai – tā paiet vairākas dienas
@Lidotajs @Kolliss Lol. Tikko uztaisīju minimālu vue projektu ar vue-cli. Visi webpacki šmebpacki. 90mb uz diska ;>
@laacz @Kolliss Jap, tādi ir mūsdienu programmēšanas rīki! 😂 https://twitter.com/garrows/status/1065217184643768320
npm install...
@Lidotajs @laacz Tā piet dienas labākās :) Bet sitiet mani vai nost, WPF mīlēt mani neviens nepiespiedīs. Kaut kas tur īsti kārtība nav :)
@Lidotajs @Kolliss Ai, `let app = Vue({el: '#app', data: {}, methods {}})` pagaidām ir mans viss. Ik pa laikam atrodu uzņēmību atkal kaut ko apgūt, bet viss bieži vien beidzas kaut kur ap tevis rādītā pīļu bara vidu.
@Kolliss @Lidotajs Bet no otras puses, C# un TypeScript - abi divi nāk no Microsoft. Un abi divi ir lieliski.
@Kolliss @laacz Tā nu tas ir – programmēšana ir sarežģīta. Bet atpakaļ pie WinForms iet man negribās, jo WPF ir daudz ērtāk un pārskatāmāk. Jā, nebija viegli apgūt. Bet vēlāk var piešauties. Vai nošauties. 😆 Un WPF pietrūkst, piemēram, NumericUpDown, taču es uzprogrammēju tā aizstājēju.
@Lidotajs @laacz Tur daudz kā pietrūkst, un vēl mani "nedaudz" kaitina visu veidu vērtību konvertoru rakstīšana un stilu piemērošana - tas vienkārši ir neērti. Tomēr kronis visam ir XAML kā tāds - nenormāli nepārskatāmi. It kā viss strukturēts, bet tomēr miskaste.
@Kolliss @laacz Tāda nu ir tā "typed" programmēšanas valodu sāpe – dažreiz ir jādara liekas darbības, lai izdarītu šķietami vienkāršu lietu… Nu, HTML jau ir diezgan līdzīgs XAML/XML. Gan jau tāpēc izlēma par labu XAML – lai atgādina HTML. Un NuGet paciņu sourcē tik viegli, kā PHP neielīdīsi. 😅
@Lidotajs @laacz Šoreiz tā pat īsti nav "typed" valodu sāpe, tā ir vērtību reprezentācijas (saukšu par saMAPošnu) sāpe, jebšu WPF sāpe. MS ir daudz darījuši lietas pareizā virzienā, un man gribētos cerēt, ja WPF rastos šodien, tiktu atrasts jēdzīgāks veids kā nodrošināt šo konceptu.
@Lidotajs @laacz Teiksim tā, taisot kaut ko WPF, nepamet sajūta ka 70% laika tu tērē kaut kādai "hu$%ai" nevis paša projekta "biznesa loģikai".
@Kolliss @Lidotajs Diez, ko Tu biji domājis ar terminu “hu$%ai”? Tā noslēpi vārdu, ka nevar saprast. :D