Brīvdienās piemetu prātā mājas alternatīvu. Karkass pēc esošā projekta. Sanāk daudz lētāk tikt līdz jumtam. Bet pēc ikgadējās apdrošināšanas.un nākotnes vērtības starpība visu noliek savās vietās.
Sakarā ar to, ka Twitter ir slēdzis bezmaksas piekļuves savam API, šis projekts var tikt uzskatīts par mirušu sākot ar 2023. gada 15. jūniju.
Šis ir tvitera pavediens. No senākā uz svaigāko. Tvītu skaits: 35
Brīvdienās piemetu prātā mājas alternatīvu. Karkass pēc esošā projekta. Sanāk daudz lētāk tikt līdz jumtam. Bet pēc ikgadējās apdrošināšanas.un nākotnes vērtības starpība visu noliek savās vietās.
@Reinis_Me @prusux Plus - es neesmu pārliecināts, ka vēlos eksperimentēt ar tik ļoti alternatīvām metodēm savā ģimenes mājā :)
@prusux @Reinis_Me Tu nestādies priekšā, ko nozīmē to pēc tam izolēt (skaņa un siltums), iznest sienas/durvju ailes, uztaisīt logus, lai nezaudētu konstrukciju nestspēju. Viens no šiem variantiem tepat - Krievijā, kad, janemaldos, forumhouse šo domu pēc realizācijas atmeta.
@prusux @Reinis_Me Dzīvoklis daudzstāvenē vienmēr sanāk lētāk, nekā tādas pašas dzīvojamās platības privātmāja :) Tu nerēķini inženiertehnisko risinājumu, mezglu, projektēšanas un konteineru sagatavošanas izmaksas. Masveidā ražojot šie tie paši moduļi vien ir.
@prusux @Reinis_Me Piemēram, UK eksperimentā viena konteinera konvertēšanas izmaksas bija 25,000 GBP (2015. gada naudiņās). Tas ir viens konteiners jau tam sagatavotā vietā :)
@prusux @Reinis_Me Tika estimēts, ka 2009.g adā šis konkrētais projekts izmaksātu 26,000€ par vienu konteineru. Un tas ir bez nodokļiem. Un tas ir to visu darot masveidā.
@prusux @Reinis_Me P.S. Ja jau tik kruta, tad kāpēc tas ir vienīgais šāda tipa projekts? :)
@prusux @Reinis_Me Papildus tam, šīs izmaksas ir tik zemas, pateicoties tam, ka viens junits ir viena dzīvojamā telpa. Nav apvienošanas.
@prusux @Reinis_Me Es vēlreiz saku - mazos apjomos alternatīvie būvniecības veidi ir tieši tik pat dārgi. Mainās tikai proporcija - darbaspēka/mehānismu izmaksas vs materiāls. Plus, protams, savs patērētais laiks tam visam.
@prusux @Reinis_Me Kur sustainability ir pāri par izmaksām. Masveidā, kā jau teicu, tas atmaksājas. Individuālajā būvniecībā nē.
@prusux @Reinis_Me Tu īsti nevari izzāģēt vienu sienu konteineram, neveicot papildus strukturālās stiprināšanas pasākumus.
@prusux @Reinis_Me Nu, visa alternatīvā būvniecība patlaban ir nepieejama parastajam mirstīgajam. Guļbaļķu ēka ir ļoti ērta, lēta, pieejama. Bet tur, savukārt, kvalificēti to būvnieki maksā dārgi.
@prusux @Reinis_Me Tu kādreiz izpēti līdz galam? Tur izgrieztās sienas vietā tiek iemetināti dzelzs stabi, kas satur visu to figņu kopā. Rāmis ir nepieciešams. Savādāk vienu rītu vari nepamosties.
@laacz Latvietim vajag mūri. Citādi nevarēs skandalējot durvis dauzīt. Un latvietis dzīvos mūžīgi. Vismaz plāno 😉
@Reinis_Me @prusux Jā, tas bija neliels feils.
@GintsWeber Latvietim labā atmiņā ir pasaka par vilku un trim sivēntiņiem :D
@laacz Un latvietis ir pārliecināts, ka tehnoloģijas attīstās tikai nozarē kurā darbojas pats, citur viss ir vilka un sivēnu laikā apstājies. https://youtu.be/3PLt0amyzjE
@GintsWeber Par šo es zinu. Tiesa, ja nemaldos, cenas ziņā nekas lētāk nesanāca.
@laacz Tajā tipa parastajā mājā, ja rīģelis būtu apšūts ar pareizajiem materiāliem, viss būtu Ok. Mūsdienās konstrukcijas veids ir tik, kā gaumes un maka jautājums
@GintsWeber Vēl ir banku un apdrošinātāju viedoklis, kurš negaidīti spēlē palielu lomu :( Jo tā jau būtu forši...
@laacz Kas liek uzskatīt, ka koka karkasa māja/stāvbūve ilgtermiņā vērtībā zaudē vairāk kā mūra māja? Piekrītu, ka diez vai izdosies lētāk uzbūvēt, bet vai tiešām ekspluatācijas izmaksas un vērtības kritums tik ļoti aršķiras?
@drkaspars Tas ir jautājums bankas vērtētājiem, nevis man.
@laacz Tu jau apgalvo, tāpēc jautāju Tev :). Bet, ja nopietni, kreditēšanas politika neatšķiras mūra un koka karkasniecēm/stāvbūvēm. Vasarnīcām varbūt, bet ne normālām ziemas mājām
@drkaspars Es varu pārvaicāt, bet tas bija arguments no bankas puses - labāk mūra māja, jo nākotnes vērtība augstāka.
@drkaspars Un apdrošināšana atšķiras 2-3x :/
@laacz Domāju, ka no vagonkas naglotām koka karkasniecēm ar vērtību varētu būt švaki, bet ne, piemēram, šadai koka mājai https://www.archdaily.com/124290/8-blacks-nrja
@drkaspars Nav korekts salīdzinājums, jo māja ir premium klases un nav nekāda apraksta par uzbūvi.
@laacz Tas tik kā piemērs. Tām pašām somu mājām (“tautas klase”), vērtība nebūs mazāka kā mūra mājām
@drkaspars Grūti argumentēt, jo man ir tikai divu bankas pārstāvju komentāri.
@drkaspars Un, ja nu kas, somu māja (uzstādītāji parasti ir cits kantoris) ir prefabrikēti paneļi, nevis klasiskā "koka karkasa būve", kas ir šīs sarunas temats.
@laacz Cik tad atšķiras apdrošināšana? Imo, par tām mūra mājām ir konkrēts mīts, ka ir labākas ilgtermiņā. Neviens banku pārstāvis tik ilgi nav dzīvojis, lai to pateiktu :)
@janisz 2-3x (iemetu pāris kalkulatoros)
@laacz Kaut kā neticas, ka par 1€/m2=gadā mūra mājas apdrošina.
@mpanke @janisz Vai nav tā, ka Tev ir sevišķi draudzīgās cenas? :)